x-kom hosting

Drukarka mono (do domu)

BasicJJ
utworzono
utworzono

Szanowni, wiem, że podobnych tematów tutaj na pęczki, ale liczę na kilka typów od was, fajnie, jakby padły jakieś argumenty za, a nie suche nazwy modeli :)

Moje wymagania:

- drukarka mono (nie planuję drukowania żadnych grafik, zdjęć, same teksty)
- WiFi bardzo wskazane
- w miarę prosta w obsłudze
- do 1000 zł, przy czym nie chcę na siłę niczego bliższego górnej granicy. Jeśli jest coś dobrego w okolicach 500 zł, to fajnie
- 3 w 1 (skaner i kopiarka)

To główne wymagania. Nie wiem, jaki rodzaj do powyższej specyfikacji lepiej by pasował: laser czy atrament. Tutaj już liczę na wasze rady. Zamierzam drukować do kilkuset stron miesięcznie przynajmniej, chociaż może zdarzyć się jakiś przypadek, że wyjdzie mniej.

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

Brother DCP-J100, model Brother DCP-J105 jak pamiętam miał wi-fi.

Cena w okolicach 500zł.

 

Drukarka kolorowa - atrament (tusze bajecznie tanie, a oryginały bardzo wydajne).

Bajecznie prosta w obsłudze.

3w1

J105 ma wifi

 

Używam już jakieś pół roku+ i jestem bardzo zadowolony.

 

edycja// też drukuję jakieś 100-150szt miesiecznie.

 

Edytowane przez krzysiuus
Erniks
komentarz
komentarz

DCPJ100 a DCPJ105 dużej różnicy nie ma, cena też niewiele się różni, więc któryś z tych modeli będzie ok, ja używam DCPJ105 w domu to drukuje bardzo dobrze nawet na zamiennikach, które są nawet w okolicach 15zł a starczają na długo (drukuję w domu około kilkadziesiąt stron w miesiącu) , główny argument tego urządzenia to przede wszystkim wifi, oraz tania eksploatacja (szukaj zamienniki np, na dobretonery.pl tam często trafiam na tanie) , drukuje w dobrej jakości, nie jest jakaś przeogromna, także nie zajmuje sporo miejsca.

Nadia_90
komentarz
komentarz

Różnicą jest chyba tylko wi-fi, dlatego bym bardziej sugerowała dcpj105. Wi-fi jest przydatne, więc nie ma co patrzeć, że drukarka będzie przez to odrobinę droższa :) eksploatacja i tak jest tania do tego brothera jak barszcz. Zależy jeszcze ile autor chce drukować, bo moze jednak okażę się, że laserówka będzie lepsza. Jak decyduje się na atramentówkę to brother dpcj105 będzie wystarczający, mi tusze do tego modelu starczały na długo, a drukowałam takie no średnie ilości kartek w miesiącu. Za mniej niż 20zł są tanie zamienniki różnych marek, w tym sklepie o którym pisze Erniks znajdziesz tego mnóstwo.

  • 3 tygodnie później...
MaxKolor
komentarz
komentarz (edytowane)

Do wydruków tylko na czarno z funkcją skan,kopia,wydruk i WiFi to tylko laser. Nie baw się w atramentówki. Do 1000 zł to masz duży wybór od najtańszych poniżej 600 zł jak

Canon MF232W do którego toner na 2400 str. kupisz za 60zł. Może z tańszych być też Xerox  3025BI do tej toner na 1500 str. i toner droższy bo pewnie koło 90zł.

 

Z droższych modeli to chyba tylko Canon MF244DW z automatycznym drukowaniem dwustronnym, automatycznym podajnikiem do kopiowania dwustronnego i WiFi za max 950zł, toner ten sam co do tańszego Canona.

 

Laserowe proponuje bo są dużo szybsze niż atramentowe, mają większe obciążenie miesięczne jeśli chodzi o ilość wydruków i na pewno nie zaschnie jak pojedziesz na wakację, czy będziesz miał przestoje w drukowaniu. W razie pytań zapraszam do kontaktu na http://maxkolor.pl

Edytowane przez MaxKolor
błąd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.