x-kom hosting

Jaki Monitor 32" do 2000zł

Ceronix
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Od jakiegos czasu zastanawiam sie jaki monitor kupic.
Postawilem na 32cale.
Monitor przeznaczony bedzie do ogladania filmow i grania w mocarne gry. :)
Bardzo dreczy mnie kwestia rozdzielczosci...
Czy FullHD-1920x1080 bedzie naprawde zle wyglada na 32calach?

Mam tu 3 monitory, ktore mam na celowniku.

Monitory z rozdzielczoscia WQHD 2560x1440
1. Samsung S32D850D
2.
AOC Q3277PQU

Monitory z rozdzielczoscia FullHD 1920x1080
1. Samsung 31.5" LED LS32E590CS Curved


Jak sadzicie czy Monitor 32cale FullHD przeznaczony do grania z odleglosci okolo metra -/+ bedzie milym sprzetem, przy ktorym uzytkownik nie bedzie non stop sobie przypominal jakie to wielkie piksele widzi?
Prosze jesli macie jakies monitory, ktore mozecie polecic (32 calowe) to bardzo prosze.
Moj sprzet to:
i5 6600
MSI GTX 1060 6gb
16gb ram
Chieftec 230V 650W
MSI H110M PRO-D

Pozdrawiam, Ceronix

Edytowane przez Ceronix

Youki
komentarz
komentarz

Metr to trochę zbyt blisko, bardziej celuj w WQHD.

Ceronix
komentarz
komentarz (edytowane)

Wlasnie znalazlem ten o to monitor - http://www.komputronik.pl/product/337113/lg-34um58.html  *mała poprawka linku :)
Co o nim sadzisz?
Bo ja sie zakochalem ^^

Edytowane przez Ceronix
Youki
komentarz
komentarz

A w co konkretnie będziesz grać?

Format 21:9 jest dość specyficzny.

 

Ceronix
komentarz
komentarz (edytowane)

Gry takie jak:
GTA 5, Wiedzmin 3, DOOM 4, FALLOUT 4, FAR CRY PRIMAL, Skyrim, Srodziemie Cien Mordoru no i League of Legends, Hearthstone, ale z tymi dwoma grami przyszlosci raczej nie wiaze na 21:9 choc Kto wie..

PS: Od lekko ponad 5 lat mam monitor 23calowy fullhd 16:9 i jestem przyzwyczajony do takich wymiarow, ale mysle, ze na 21:9 tez moze byc ciekawie jak sie czlek przyzwyczai.

Edytowane przez Ceronix
Ceronix
komentarz
komentarz

A wiec, 32" 2560x1440p 16:9 czy 34" 2560x1080p 21:9?

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

Cóż na tym sprzęcie to w 4k uruchomisz niejedną grę  co najwyżej na minimalnych detalach z zerowym wygładzaniem, takze sensu brak. Do WQHD 1060tka już jako-tako się nada ale też nie liczyłbym na więcej niż średnie detale w nowych grach, które juz wyszły, a przecież wymagania w grach rosną dosłownie z miesiąca na miesiąc. Jesteś pewien takiego wyboru? Według mnie już lepiej grać w FHD na wysokich detalach niż  w wyższej rozdziałce kosztem właśnie detali. No chyba, że planujesz w niedługim czasie wymianę karty, bo tak jak mówiłem, dla obecnej rozsądna rozdzielczość to FHD, nie więcej.

Edytowane przez Akuzativ
Ceronix
komentarz
komentarz

Czyli 2560x1080 bedzie lepsza opcja niz 2560x1440p?
Karty graficznej jeszcze nie kupilem, mam zamiar ja kupic razem z monitorem wiec jesli jest opcja kupienia nowki karty do 1300-1400zl, ktora lepiej ogarnie niz 1060 to prosil bym o porady jaka to moze byc karta.

 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz szukać używanego GTX 980 Ti.

Akuzativ
komentarz
komentarz

No 980ti to taniej niż za 1600 nie znajdziesz i to też tylko przez licytację. Według mnie 2560x1440 jest lepsze niż jakieś wymyślanie z 21:9. Sam się przymierzałem do takiego zakupu ale całe szczęście jednak wybrałem 16:9 i bardzo dobrze, że podjąłem taką decyzje. Ale tak jak mówiłem, 1060tka jest trocha za słaba na taką rozdzielczość, chyba, że nie przeszkadzają ci dość niskie detale w grach.. czy tam troche wyższe ale kosztem klatek na sekunde.

Youki
komentarz
komentarz

Jak nowa to bierz GTX 1070, poza tym ten 980 Ti nie jest dostępny i nie będzie.

 

Ceronix
komentarz
komentarz

Nowa GTX 1070 kosztuje 2000zł+ Wiec niestety nie na moja kieszeń i chyba zostanę przy MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 + LG 34UM58-P.

A zapytam jaka karte graficzna + monitor byscie kupili majac 3200zł do dyspozycji?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

WItaj widze ze dużo osób się przymierzało bądź odradza 21:9 ze 1060 nie da rady za bardzo. Posiadam LGUM88C jest to 3440x1440 swego czasu jak miałem gtx 970 msi to na ultra w wiedzmina 3 dalo się grać w 40-50 klatkach tylko cienie na low które mało dają a fps idzie kilka do góry. 1060 jest około 10% mocniejsza od 970 więc osiągi będziesz miał jeszcze lepsze, a podkreślam ze mowie o 3440x1440 a nie 2560x1440 o jakim mówisz. Wiec bez problemu możesz sobie kupic taką rozdziałke a 21:9 jest 10000x lepsze od 16:9, nie spotkałem się z grą która by tego nie obsłużyła. Co do FHD na tak dużym ekranie moim zdaniem głupota ze takie istnieją.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.