x-kom hosting

Problem z dwoma monitorami

uzumek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, dzisiaj przyszedł do mnie zakupiony monitor AOC i2369vm. Chciałem go podłączyć jako drugi monitor do komputera przez displayport (pierwszy monitor jest taki sam ale podłączony przez HDMI). I tu pojawia się problem ponieważ komputer wykrywa monitor ale nie pojawia się na nim obraz. Sytuacja wygląda tak że na monitorze podłączonym przez hdmi, nie ważne czy pierwszym czy drugim, jest obraz natomiast na monitorze podłączonym przez displayport obrazu nie ma. zaznaczam jeszcze raz że komputer wykrywa to że dwa monitory są podłączone. Nie bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić dlatego zwracam się po pomoc. 

 

Karta graficzna to gtx 1070

system windows 10

Edytowane przez uzumek

rekpietja
komentarz
komentarz

Ok powiedz czy jak podlaczysz tylko jeden monitor po displayport to dziala? Najlepiej wyłącz kompa podłącz DisplayPort i dopiero odpal. Odłącz Hdmi

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

uzumek
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem tak jak napisałeś i okazało się że podłączony jeden monitor przez DP nie działa. Z czego to może wynikać? 

Wygląda to tak: monitor trzeszczy i co chwila pojawia się obraz żeby zaraz się wyłączyć. Czy jest to wina kabla? 

Edytowane przez uzumek
rekpietja
komentarz
komentarz

Rozumiem że to jest jedyny display port na tym gtx? Jeśli tak to może masz jeszcze zintegrowaną grafę i wyjście na płycie głównej displayport tam też możesz przetestować. A jeśli nie to zacznij od wymiany kabla.
Może masz jakiegoś laptopa w domu z wyjściem displayport? Też możesz na nim sprawdzić.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


uzumek
komentarz
komentarz

Na tym gtx są 3 display port, w każdym dzieje się to samo. Spróbuję wymienić kabel i zobaczymy 

 

rekpietja
komentarz
komentarz

Daj znać czy pomogło.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

uzumek
komentarz
komentarz

Skończyłem na tym że podłączyłem drugi monitor do zintegrowanej karty przez hdmi. Na razie wystarczy. Dzięki wielkie za pomoc. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.