x-kom hosting

Przegrzewanie się (??) laptopa Lenovo Y510P

Zernat
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z laptopem Lenovo Y510P (tą wersją z i7 i SLI). Mianowice, laptop dostaje Blue Screena przy bardziej obciążających grach. Najprawdopodobniej chodzi o temperatury ponieważ laptop potrafił dostać BS'a nawet przy oglądaniu filmów przed czyszczeniem.

 

Kwestia jest jednak taka, że laptop jest już wyczyszczony. Został przedmuchany sprężonym powietrzem i do tego zawsze stoi od samego początku na dodatkowej podkładce chłodzącej. Próbowałem też zmniejszania taktowania na kartach nawet o 300 MHz za pomocą MSI Afterburnera (w niektórych przypadkach pomaga), bądź też wyłączania jednej z kart. To czasem daje efekty ale pomijając fakt, że nie zawsze to przecież jaki jest sens permanentnego wyłączania jednej z kart gdy ma się SLI.

 

Mam do czynienia z dwoma takimi laptopami i na każdym z nich występują podobne problemy, zarówno na Windowsie 7 jak i 10.

 

Znalałem też takie filmiki: https://www.youtube.com/watch?v=eVaQujCgUaI

Ale mam co do tego pewne wątpliwości, nie wiem czy słusznie.

 

Pomysły skończyły mi się już dawno temu. Czy może ktoś mógłby mi doradzić cokolwiek ? :P

 

Dzięki i Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Zernat napisał:

Najprawdopodobniej chodzi o temperatury ponieważ laptop

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload i się okaże.

Generalnie ten model od początku miał problemy z temperaturami, szczególnie wariant z I7, nie wspominając o kartach w SLI.


Pasty termo przewodzącej nie wymieniałeś?

RoShV2
komentarz
komentarz

Zmień pasty na CPU i GPU ;) 

 

Co do Filmiku z YT Intel Extreme Utility bezpieczna wartość dla CPU jest to -65mV , u mnie jest tak stabilnie jak i u mojego znajomego ;)

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki model procka?? U mnie jest -71,3125 mv i jest gites.

Edytowane przez anioł2009
Prosaid
komentarz
komentarz

Wersja w SLI ma zdecyowanie problemy z przegrzewaniem, wymiana pasty przeczyszczenie laptopa to podstawa ale również dobra podkładka chłodząca

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.