x-kom hosting

Wymiana RAMu! :)

shakebakeog
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! 
Przy ostatnich wymianach podzespołów w komputerze pominąłem wymianę RAMu. Widzę, że w niektórych grach mi go brakuje, dlatego chcę zwiększyć jego ilość. Na razie mam 6 gb - 2 razy po 1gb i 2 razy po 2gb. Myślałem o zakupie pojedynczej kości 8gb. Tylko tutaj pytanie...... jaka prędkość itd, żeby to wszystko jakoś na razie funkcjonowało z tymi 4gb od Kingstona i zostawiało możliwość dołożenia kolejnych ósemek w przyszłości? Dzięki z góry za pomoc. 

BUDŻET: maksymalnie 250 zł

 

ram1.jpegram2.jpeg

 

 Mój komputer:
steamsaltyPC Specs steamsalty 
steamfacepalm CPU: Intel i5 4690K 3.5Ghz 
steamfacepalm GPU: GTX 1070 Founders Edition 
steamfacepalm SSD: Samsung 850 EVO 
steamfacepalm MOBO: MSI Z87-G45 Gaming 
steamfacepalm PSU: CorsairCX450M 
steamfacepalm KEYBOARD: CM Quickfire XT Mechanical 
steamfacepalm MOUSE: A4 Tech X7 Winner's choice

Edytowane przez shakebakeog

kedzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam :D Odp prosta :D lepiej opylić te co masz i kupić 2 x 4 gb crusiala* 1600 MHz DDR3.... te 2 x 2 gb to jakie masz taktowania konkretnie

 

 

Edytowane przez kedzik
  • Dobra wypowiedź 1
shakebakeog
komentarz
komentarz

Haha poszperałem, poczytałem dzisiaj rano i dosłownie pare minut przed Twoją odpowiedzią zamówiłem te kości: http://www.emag.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-ddr3-2x4gb-1600mhz-cl9-box-pl-834171-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu/pd/DP9FPMBBM/

Z tego co rozumiem wyższych częstotliwości nie mogę wziąć, bo ogranicza mnie procesor, którego limitem jest ddr3 1600mhz (jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem z tego co przeczytałem -> https://ark.intel.com/pl/products/80811/Intel-Core-i5-4690K-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz )

 

Dzięki za pomoc :) 

 

kedzik
komentarz
komentarz

Dobrze czytasz :DDD Spoczko temat zamknięty :P

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.