x-kom hosting

Szybkość pobierania

Mozolke
utworzono
utworzono

Witam, posiadam internet światłowodowy od ok. Półtorej roku. Internet nie sprawiał żadnego problemu, prędkość pobierania była zadowalająca, upload podobnie, o pingach nie mówię, bo ich praktycznie nie było. Ostatnimi czasy mam taką dość nieciekawą rozbieżność jeśli chodzi o pewnie wartości, mianowicie, robiąc speedtesty download wynosi ~40Mb/s, zaś gdy faktycznie coś pobieram to ta prędkość nie przekracza 300kb/s. Jeśli chodzi o Upload nie zaobserwowałem różnicy. 

Szczerze to nie wiem czego może to być wina

 

/Moderatora prosiłbym o przeniesienie we właściwe miejsce. 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Testuj na różnych serwerach. Może serwer z którego pobierasz plik ma blokadę na wyższe prędkości?

  • Dobra wypowiedź 1
Mozolke
komentarz
komentarz

Sprawdzałem różne hostingi 

-speedyshare, na tym hostingu jest limit no i właściwie to tyle 

-zippyshare, tutaj nie ma limitów, prędkość ~250 kb/s

 

 

No i teraz żeby mieć jakieś wiarygodne porównanie próbowałem pobrać jakąś grę ze Steama, prędkość nie przekroczyła 100kb/s. 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Jak ze steama ciągnie tak słabo to coś musi być na rzeczy.

Po wifi próbowałeś ciągnąć bo rozumiem że aktualnie ciągniesz po kablu?

  • Dobra wypowiedź 1
Mozolke
komentarz
komentarz

Warto nasunąć jedną rzecz, korzystam cały czas z WiFi. Poza moim urządzeniem do sieci praktycznie cały czas podłączony jest mój telefon i reszta rodziny, że tak powiem. Z tego co zdążyłem wywnioskować prędkość internetu w urządzeniu mobilnym jest taka jaka była. Myślicie, że ta prędkość w moim laptopie może mieć związek z jakimiś sterownikami? Przepustowością łącza? Kartą sieciową? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podłącz się kablem do routera i zacznij ściągać kilka popularnych torrentów. W czasie pobierania nikt inny nie może korzystać z neta. W ten sposób poznasz prawdziwą szybkość swojego neta.

  • Dobra wypowiedź 1
Mozolke
komentarz
komentarz (edytowane)

Znaczy, ogólnie nie chodzi mi o szybkość internetu, bo Ona dla mnie jest wiadoma, rozchodzi się o problem, dlaczego ta wartość w ostatnim czasie tak drastycznie spadła, zaznaczam, że tylko w moim urządzeniu.

 

/ Temat do zamknięcia. Prędkość wróciła, jest taka jaka powinna być i taka jaka była. Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez Mozolke

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.