x-kom hosting

Nauka Programowania

bartox7777
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Możecie polecić jakiś poradnik lub książkę do nauki programowania dla totalnie początkującego? Myślałem o języku C++. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez bartox7777

Gość
komentarz
komentarz

Cześć,

od zera do gier kodera - Helion.
Ja zaczynałem przygodę właśnie od tej książki, dlatego szczerze polecam. Wszystko wytłumaczone jak należy.

Jeżeli nie korzystasz z VS, to zamiast void main(), należy użyć int main() :) 

  • 3 tygodnie później...
roberto
komentarz
komentarz

Pozycją Grębosza jak najbardziej. Jednak jeśli jesteś zupełnie zielony i myslisz poważnie o przyszłej karierze w tej branży to spróbuj najpierw php/python (najszybciej zobaczysz efekty)  lub c#/java jeśli jesteś mocno zdyscyplinowany.

I nie zaczynaj od książki - spróbuj np. serwisu hackerrank  - wprawdzisz się w temat bez inwestowania i szybko przejdziesz przez podstawy.

Gdybym dzisiaj zaczynał to właśnie takiej rady bym sobie udzielił :)

  • 2 tygodnie później...
demonix
komentarz
komentarz

@roberto

zaczynanie od języków typu php/python to nie najlepszy pomysł c/c++/c#/java czyli języki z twardym typowaniem to zdecydowanie lepszy pomysł do zaczęcia nauki. szybkie efekty to niekoniecznie dobre nawyki programistyczne. W php można się wielu zły rzeczy nauczyć...

Matematyk0
komentarz
komentarz
2 godziny temu, demonix napisał:

@roberto

zaczynanie od języków typu php/python to nie najlepszy pomysł c/c++/c#/java czyli języki z twardym typowaniem to zdecydowanie lepszy pomysł do zaczęcia nauki. szybkie efekty to niekoniecznie dobre nawyki programistyczne. W php można się wielu zły rzeczy nauczyć...

 

Nauka języków obiektowych na początek też nie należy do najlepszych pomysłów. Dlatego właśnie wszelką naukę zaczyna się od C/C++ - jak ogarniesz języki (przede wszystkim) proceduralne, obiektowe nie będą problemem - w drugą stronę niekoniecznie, chyba że masz dryg do programowania i intuicyjnie to wszystko rozumiesz.

  • 2 tygodnie później...
demonix
komentarz
komentarz

@Matematyk0 dlatego kolejność w jakiej wymieniłem języki jest nieprzypadkowa. 

pestka12
komentarz
komentarz

Książka autora Jerzy Grębosz jest tak napisana że wszystko jest ułożone po kolei więc nawet zaczynający da sobie rade bo wszystko jest wytłumaczone.Ja nic nie umiałem z c++

a teraz jestem na stronie 276 w 1 tomie i piszę sobie takie małe programiki. 

Matematyk0
komentarz
komentarz
2 godziny temu, pestka12 napisał:

Książka autora Jerzy Grębosz jest tak napisana że wszystko jest ułożone po kolei więc nawet zaczynający da sobie rade bo wszystko jest wytłumaczone.Ja nic nie umiałem z c++

a teraz jestem na stronie 276 w 1 tomie i piszę sobie takie małe programiki. 

 

Jedna, podstawowa zasada, którą powtarzam każdemu polecającemu jakiekolwiek konkretne książki do nauki programowania - nie każdy rozumie coś tak samo jak inni, więc chcąc znaleźć jakąś książkę dla siebie - idzie się do Empiku czy innego takiego Matrasa, podchodzi do półki dla programistów, wybiera kilka prostych tematów i porównuje to, w jaki sposób zostało to coś opisane. Po tym wybiera się książkę, w której było to wytłumaczone najjaśniej.

 

Do mnie na przykład Grębosz w ogóle nie przemawia.

Konradzinski
komentarz
komentarz

Zaczynanie nauki programowania od języja C++ to zły pomysł. To bardzo skąplikowany język, w którym łatwo porobić trudne do znalezienia błędy i przez to zrazić się do programowania. Na pierwszy język programowania polecam Ci Javę - jest to język o prostej i przejrzystej składni, łatwy w programowaniu i wyszukiwaniu błędów. I żeby zacząć naukę Javy nie musisz kupować książek - polecam rozpocząć od darmowych samouczków:

http://javastart.pl/static/darmowy-kurs-java/

http://naukajavy.pl/kurs-jezyka-java

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.