x-kom hosting

Nie widzi dysku podczas instalacji XP

mati7rkp1
utworzono
utworzono

Witam.

Tak jak w temacie. Nie widzi mi dysku podczas instalacji systemu. Dodam, że podczas normalnego korzystania z komputera dysk jest w pełni sprawny i można z niego korzystać. Czy jest to możliwe, że padły jakieś sektory? Wrzucam zdjęcie biosa.

 

 

bios.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dysk twardy na SATA ? Na zdjęciu, BIOS pokazuje, że na interfejsie ATA masz tylko nagrywarkę DVD,

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

sata

mati7rkp1
komentarz
komentarz

co może być powodem?

 

tak samo jak włączam komputer z włożonym pendrive'm to pokazuje błąd "invalid system disk replace the disk and then press any key"

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na płytce od płyty głównej masz sterownik od kontrolera SATA. Musisz zgrać go na dyskietkę, a podczas instalacji Windows wskazać dodatkowe sterowniki. Wtedy instalacja wykryje dyski SATA.

 

Podaj model płyty głównej to ci pomogę to zorganizować.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

płyta główna to ASUS N13219

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak na prawdę twoja płyta to: ASUS A8M2N-LA

 

Tutaj masz sterowniki SATA do tej płyty: http://chomikuj.pl/JudasHonor/Informatyka/Inne

 

Ściągnij archiwum, rozpakuj, a na dyskietkę zgraj zawartość katalogu, czyli same pliki.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

Sprawdziłem programem CPU-Z. Model to ASUS A7V880

 

Przepraszam za błąd. Co teraz?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ściągnij sterownik stąd:

https://d34vhvz8ul1ifj.cloudfront.net/Driver/xpesp2_via_pata_sata_ide_v140a_v10.zip

Rozpakuj i skopiuj same pliki na dyskietkę. Podczas instalacji na samym dole pokaże się info aby nacisnąć F6 aby instalować inne sterowniki, zrób to i poczekaj aż cię o nie poprosi.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

Nie mam dyskietek :P mogę zgrać na pendrive?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie wiem czy instalator na to pozwoli. Popytaj kolegów o dyskietki.

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Gorzej, jeśli nie ma w ogóle stacji dyskietek ;) Może się okazać, że też trzeba by takową pożyczyć.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

stacja jest i działa. sprawdziłem zanim zacząłem instalacje. ale jest problem.

 

windows zaczynał się uruchamiać i kliknąłem F6, ale bez efektu. oto zdjęcia

 

 

IMG_20170105_110429.jpg

IMG_20170105_110436.jpg

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj nacisnąć ten klawisz S - zobacz czy Ci wtedy wykryje stację dyskietek.

 

Pocieszę Cię, że jak instalowałem Windowsy XP na dyskach SATA, to też nigdy mi to F6 nie działało, musiałem zawsze poczekać aż wywali błąd i wtedy działać dalej ;)

Edytowane przez FrogsterPL
  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ściągnij i rozpakuj plik w załączniku. Zawartość zgraj na dyskietkę:

 

SATA.zip

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

ja kiedyś jak miałem z tym problemy to pobrałem xp w wersji "arrrr" lecz z sterownikami odrazu do sata i nie było problemu tak jak z oryginałem

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

 

FrogsterPL, nacisnąłem klawisz "s" i wtedy po kilku minutach pokazało problem przedstawiony na poprzednim zrzucie. czyli:

 

nie można odnaleźć pliku txtsetup.oem

 

MasterYoghourt, pobiore i zgram w poniedziałek jak będę miał dostęp do komputera

 

 

mati7rkp1
komentarz
komentarz (edytowane)

wszystko było ok do momentu. oto zdjęcie

 

oczywiscie dajac "enter" nie widac efektów. klikajac "F3" konczy sie instalacja.

 

IMG_20170110_123543.jpg

Edytowane przez mati7rkp1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierz archiwum stąd (direct download): http://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?lng=&SoftwareGUID=B9CA8FFC-1D8B-45AF-931C-B59414058445

Rozpakuj i skopiuj zawartość katalogu DriverDisk na dyskietkę.

 

Jak zadziała to lepiej nagraj sobie te sterowniki na płytkę bo niedługo nigdzie ich nie znajdziesz.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

dyskietka wcześniej działała jak i stacja dyskietek. nie mam pojęcia dlaczego jest uszkodzona.

 

 

IMG_20170110_142636.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zobacz cy dasz radę skopiować z dyskietki zawartość. Jeśli tak to powinna by sprawna, teoretycznie.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

a czy jest możliwość, żeby zgrać obie zawartości tych folderów, które mi poleciłeś na jedną dyskietkę? czy już nie potrzebuję którejś?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To co ci ostatnio podałem zawiera wszystko.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

Dyskietka była uszkodzona dziwnym trafem (wcześniej normalnie działała w innym pc)..

Zgrałem te pliki ze strony z "fujitsu" na inną dyskietkę i podczas instalacji kliknąłem F6. Później to już tylko partycje, instalacja itp. 

 

Serdecznie dziękuję za pomoc, którą otrzymałem. Zawsze można na was liczyć :)

 

Proszę nie zamykać jeszcze tematu, bo w razie czego chcę mieć gdzie zapytać :)

 

  • 2 tygodnie później...
mati7rkp1
komentarz
komentarz

Można zamknąć. Problem rozwiązany. Dziękuję

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.