x-kom hosting

Podejrzanie tani RAM

wisnia38
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałem dorzucić do swojego kompa nieco więcej pamięci. Na alegroszu znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/nowa-kingston-1gb-ddr2-667mhz-pc2-5300-fv-gw-60-i6159008119.html
22 zł za kość gdzie w sklepach stacjonarnych ceny zaczynają się od 70 zł?
No i gwarancja 5 lat, pamięci z tego co wiem przeważnie mają wieczystą?

Co Wy na to?

bemol911
komentarz
komentarz
8 minut temu, wisnia38 napisał:

22 zł za kość gdzie w sklepach stacjonarnych ceny zaczynają się od 70 zł?

 

Cena normalna, sprzedawcy pozbywają się przestarzałych kości o małych pojemnościach które zalegają na magazynie. 

 

8 minut temu, wisnia38 napisał:

No i gwarancja 5 lat, pamięci z tego co wiem przeważnie mają wieczystą?

 

 

Bo to pewnie są leżaki magazynowe a gwarancji udziela sklep a nie producent.

wisnia38
komentarz
komentarz

Dzięki Bemo za rozwianie wątpliwości.

znalazłem FV za koma którego kupowałem dokładnie 10 lat temu
Cena ramu A-DATA1024MB DDR2 667MHz - 387,79 brutto :D

 

Mam takie dwie kości, planuje zakupić jeszcze 2 takie same po 1GB - moja płyta obsługuje na jednym slocie max 1GB
Ale czytałem o problemach że kompy nie odczytują więcej niż 3GB albo 3,5GB przy systemach 32bit, więc nie wiem czy jest sens....

 

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, wisnia38 napisał:

Ale czytałem o problemach że kompy nie odczytują więcej niż 3GB albo 3,5GB przy systemach 32bit, więc nie wiem czy jest sens....

 

 

Zgadza się systemy 32 bitowe "widzą" maksymalnie ~3,25GB RAM, zawsze możesz kupić jedną kość. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.