x-kom hosting

Monitor 800zł Uniwersalny 21,5"

peter03
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Obecnie stoję przed wyborem monitora do zestawu, który w najbliższych tygodniach będę zamawiał.

Niestety nie wiem jeszcze, czy zdecyduję się na RX480, czy GTX1060. Na pewno jedna z tych dwóch kart

Wiem, że monitor który byłby bardzo dobry do wszystkiego to pewnie koszty trzykrotnie wyższe niż mój limit.

Stąd też postaram się przybliżyć zakres zastosowań:

- przede wszystkim sporo godzin spędzonych przy grach z serii FIFA (obawa o smużenie),

- gry MMORPG, MOBA. W tym przypadku poziom raczej rekreacyjny.

- pozostałe gry, poziom zupełnie rekreacyjny, w zasadzie zero nacisku na FPS.

- od czasu do czasu film, raczej oglądany wieczorami, nie zawsze w dobrej jakości,

- zdarza mi się długimi chwilami przesiadywać przed monitorem przeglądając portale internetowe.

 

Co myślicie o tym modelu?

https://www.morele.net/monitor-asus-vx229h-613473/

 

Wydaje mi się, że warto w moim przypadku skłonić się ku IPS (kąty, kolory), wydaje mi się że opóźnienie 5ms nie powinno być problemem.

Obecność głośników, czy tunera TV nie jest dla mnie istotna.

Jestem natomiast laikiem, stąd też chciałbym zaczerpnąć waszej rady.

Prosiłbym przy podaniu proponowanego monitora o krótki komentarz, dlaczego właśnie ten.

Edytowane przez peter03
Skonkretyzowanie wymagań

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

 ile cali Cie interesuje? Od siebie proponuje minimum 24 a najlepiej 27 skoro najwięcej będzie używany do FIFA. Co do Twojej propozycji jest to dobry wybór ale tak jak mówie moim zdaniem strasznie mały.

Edytowane przez FuckTheSystem
peter03
komentarz
komentarz

W sumie mogę się skłonić ku 23", rzeczywiście może to być dobry wybór.
Widziałem, że jeden z administratorów @Youki polecał AOC I2381FH, jako wybór dla gracza do 700zł.

Stąd moje pytanie, czy VividPixel, Splendid Video Intelligence, Freesync ma swoje odpowiedniki w w/w AOCu? Nigdzie nie ma informacji o dodatkowych techologiach w tym monitorze.

Czy są to technologie zbędne i AOC sam w sobie jest bardzo dobrym wyborem?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

AOC zwykle jest proponowany przez to ze posiada 3 lata gwarancji, gdyż konkurencja daje 2. Oczywiście jest to dobry wybór, wiele monitorów w tym przedziale nie będzie się różnić, więc głownie zwraca się uwagę na rodzaj matrycy no i stylistykę. ja za to ze swojej strony lubię polecać ten model http://www.emag.pl/monitor-aoc-23-led-i2369vm-silver-i2369vm/pd/D5D2PMBBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=11444991&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl . wyróżnia się brakiem ramek, wbudowanymi glosnikami, można go powiesić na ścianie i jest niezwykle efektownie i solidnie wykonany. Oczywiście mamy tu matryce IPS full HD 23 cale.

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, FuckTheSystem napisał:

wyróżnia się brakiem ramek,

Ramka jest i to raczej normalnych rozmiarów. Poza tym w tym modelu trzeba wspomnieć o wysokiej, minimalnej wartości luminancji, gdzie w AOC I2481Fxh, bo w tej cenie warto brać model 24 calowy można zejść do niższych, bardziej komfortowych wartości.

i2369Vm-switched-on.jpg

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

Przyjrzyj się dokładnie bo to nie jest ramka.

Edytowane przez FuckTheSystem
Youki
komentarz
komentarz

To jest ramka, nie raz już widziałem ten monitor w rzeczywistości.

 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli czarny kolor obok ramki uważasz za ramke to okej :) lecz pokaż mi w takim razie monitor bez ramki Twoim zdaniem.

Edytowane przez FuckTheSystem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.