x-kom hosting

Zmiana Ramu

Damian00SS
utworzono
utworzono

Witam

Komputer słabo mi chodzi i zastanawiałem sie co może być przyczyną i chyba doszedłem ale nie jestem pewien .

Czy duzo mi pomoże jak zmienię "8 192 MB DDR3 @ 1 332 MHz" x2    na     "4 096 MB DDR3 @ 1 866 MHz" x2   ?

Czy może nie przepłacać i włożyć 1 600 MHz ?

Mój kom to:

AMD FX-8120

NVIDIA GeForce GTX 670

ASRock 970DE3/U3S3

8 192 MB DDR3 @ 1 332 MHz x2

1 000 GB ST1000DM003-9YN162 ATA Device

64-bit Windows 7 (6.1.7601)

 

Youki
komentarz
komentarz

Słabo chodzi, tzn?

Chodzi o gry, codzienny uźytek?

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pokocą programu HWmonitor oraz przedstaw zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health.

Taka zmiania pamięci nie ma sensu przy tej konfiguracji, zawsze możesz próbować kręcić obecne pamięci RAM.

Damian00SS
komentarz
komentarz

Temperatury są odpowiednie bo kręciłem kompa :P Ramu nie kreciłem.

 

Słabo chodzi mi w grze ale już wiem co jest winą, sprawdziłem wykorzystanie podzespołów i winą jest grafika bo ma za mało pamięci ....  2GB nie wyrabia i czy to mogło by byc przyczyną spadku fps nawet do 20 :P

Youki
komentarz
komentarz

Co to za gra?

Kartę to masz odpowiednią do tego leciwego CPU akurat.

 

Damian00SS
komentarz
komentarz

Gra to Heroes & Generals ale jak gram czy na 1024x 700 cos czy na 2560x1080 to tyle samo fps mam ....    Nie da się jakoś dodać pamięci do grafy ?  Nie wiem uporzycyc z ramu czy cos :D Nie wiem nie znam sie akurat w tym kierunku :D

Dodam ze grafike była już w OC a i tak dodałem jeszcze 30MHz na rdzen i 700Mhz na memory clock

I dodało mi to z 4-5 fps

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, Damian00SS napisał:

Nie da się jakoś dodać pamięci do grafy

Nie.

 

Damian00SS
komentarz
komentarz

Czyli nic się nie da już zrobic ?

Youki
komentarz
komentarz

Jak wygląda użycie CPU?

Damian00SS
komentarz
komentarz

Średnio około 40 % podczas grania 1,2,3,4,5,7   po około 50 % a 6,7 około 10%

Youki
komentarz
komentarz

A w innych grach jak to wygląda, o ile grasz w inne gry? :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.