x-kom hosting

Monitor HP 2229h

Dizze
utworzono
utworzono

Witam,

Aktualnie mam podpięty monitor (HP 2229h) do komputera kablem VGA (podpięty bezpośrednio do monitora a do komputera za pomocą przejściówki  (bodajże) DVI - widoczne na dołączonym zdjęciu. Aktualnie musi być podpięty za pomocą przejściówki do DVI bo gdy podepnę bezpośrednio kabel do wejścia VGA w komputerze to obrazu nie ma, dziwi mnie to trochę więc jakby ktoś znał przy okazji rozwiązanie tej zagadki to też chętnie bym je poznał, ale już mniejsza o ten kabel VGA.). Problem polega na tym, że chciałem sobie zmienić kabel z VGA na HDMI, żeby obraz był nieco lepszy itd. Jako, że w moim komputerze (Dell precisionT1650) nie mam wejścia na HDMI to kupiłem kabel, który z jednej strony ma HDMI (który podłączyłem do monitora) a z drugiej Display (do komputera) i problem jest taki, że gdy podpiąłem taki kabel, nie mam obrazu - pojawia się komunikat, że kabel video nie podpięty. 

 

Czego to może być wina? Sterowników? Ustawień? 

Karta graficzna Nvidia quadro 600 o ile to coś wnosi do tematu - sterowniki karty graficznej aktualne.

 

Na prawdę z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam !

 

15713369_931955096936086_253633709_n.png

Youki
komentarz
komentarz

Skoro korzystasz z dedykowanego układu graficznego to monitor podłącz pod nią, nie pod płytę główną, poza tym wtedy VGA odłącz.

 

 

Dizze
komentarz
komentarz

Jak podpinałem HDMI to odłączyłem VGA. A mógłbyś wytłumaczyć dokładniej o co chodzi z tym podłączeniem ?

Youki
komentarz
komentarz

To DisplayPort gdzie podłączyłeś, do płyty głównej (złącze wyżej, pionowo) czy do karty graficznej (niżej, poziomo).

Te zdjęcie to mylące jest .

 

Dizze
komentarz
komentarz

Zdjęcie miało tylko za zadanie pokazać jakiej przejściówki aktualnie używam. Display podpiąłem pod ten port 

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

No właśnie, skoro korzystasz z układu Quadro to zintegrowany układ graficzny, do którego obsługi służą złącza na płycie głównej (tam gdzie pokazujesz) jest wyłączony, to i obrazu nie będzie.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Dizze
komentarz
komentarz

Okej teraz rozumiem! :) Czyli w skrócie przy takiej karcie graficznej te wejścia na HDMI po prostu nie działają? A co w przypadku jakbym chciał podpiąć telewizor pod komputer? Problem będzie taki sam i obrazu nie będzie?

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Dizze napisał:

Czyli w skrócie przy takiej karcie graficznej te wejścia na HDMI po prostu nie działają?

Jeśli masz układ dedykowany  w złączu PCI-E i z niego korzystasz to nie.

  • Dobra wypowiedź 1
Dizze
komentarz
komentarz

A można to w jakiś sposób sprawdzić jakie wejścia mój układ obsługuje?

I jak podpiąłbym taką przejściówkę i do niej podpiął HDMI to wszystko będzie działać?

 

 

product-large,,pr_2015_8_26_11_37_42_457

Youki
komentarz
komentarz

Teoretycznie powinno działać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.