x-kom hosting

Problem z obrazem

qpa
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem wczoraj sobie monitor 144hz LG 24gm77 i mam problem z wyregulowaniem obrazu, tzn kolory są tak jakby wyblakłe, a sam obraz "bije po oczach".

Problem ten nie jest mi obcy bo na poprzednim monitorze mialem podobnie gdy np odlączyłem kabel (hdmi). Pomagało wtedy ustawienie w panelu nvidia zakresu tonalnego kolorow na "pełny" bądź samo przesuniecie lekko suwakiem "cyfrowa poświata" nawet bez zapisywania, wszytskie kolory wracały do normy.

Po podlączeniu nowego monitora miejsce gdzie ustawiało sie zakres tonalny znikło, nie moge tego znaleść a przesuniecie suwakiem cyfrowa poswiata nic nie daje.

Monitor podlączony jest kablem DVI-D.

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, qpa napisał:

kolory są tak jakby wyblakłe

A czego oczekiwać po matrycy TN?

qpa
komentarz
komentarz

Poprzedni monitor takze posiadal matryce TN i kolory byly lepsze. Rozwiązaniem problemu na starym monitorze było ustawienie opcji "wyjściowy zakres tonalny" na pełny. Problem w tym ze po podlaczeniu nowego monitora opcja ta znikła... sterowniki juz przeinstalwoałem, nie wiem, moze to wina DVI?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

dodaj kontrastu a zmniejsz jasność ;);)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.