x-kom hosting

Monitor na długie posiedzenia ok.1500 zł

Woxio
utworzono
utworzono (edytowane)

Szukam monitora do pracy biurowej oraz gier typu moba i rpg.

Szerokie kąty widzenia są mi kompletnie zbędne.

Będę spędzał przy nim sporo czasu, zatem chcę żeby zmęczenie oczu było jak najmniejsze.

Głośniki są mi niepotrzebne

23 - 27 cale

Grafika: gtx1070

Budżet : około 1500 zł

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Woxio

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie możesz wyrwać BenQ GW2765HE z 27 calowym panelem WQHD na matrycy VA.

Woxio
komentarz
komentarz
10 minut temu, Youki napisał:

W tej cenie możesz wyrwać BenQ GW2765HE z 27 calowym panelem WQHD na matrycy VA.

Nie mogę znaleźć wersji z matryca VA, a tak poza tym jest jakaś alternatywa dla porównania ?

 

Youki
komentarz
komentarz

Sorry, 2765 ma już matrycę IPS, niedostępny poprzednik miał VA.

Z WQHD i 27 cali w podobnej cenie nic sensownego nie ma.

Woxio
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

Sorry, 2765 ma już matrycę IPS, niedostępny poprzednik miał VA.

Z WQHD i 27 cali w podobnej cenie nic sensownego nie ma.

No dobra a coś mniejszego 23 -25 cali ?

Woxio
komentarz
komentarz (edytowane)

Poszukałem troche i znalazłem takie coś :  Dell U2515H

WQHD i matryca IPS

Czy IPS sprawdzi się w grach ? Z tego co przeczytałem monitor daje rade nawet w grach typu fps

Dodam też że do tej pory miałem monitory z matrycą typu TN.

Prawdą jest to że kąty widzenia są małe ale siedząc na wprost monitora jest to nie zauważalne

A i jeszcze mam pytanie co do czasu reakcji w tym dellu który wynosi 6ms.

Monitor którego teraz używam czas reakcji wynoszący 5 ms czy zauważę jakąś różnice po przesiadce ?

Słyszałem też że IPS ma problemy z wyświetlaniem czerni. Jak z tym jest  ?
 

Grafikiem nie jestem więc może coś z matrycą TN było by lepsze ?

 

A i jeszcze kwestia Hz, w moim budżecie tylko TN mają 144Hz.

Według mnie różnica między 144 Hz a 60 jest widoczna ale z drugiej strony chyba nie warta dopłacania

 

Edytowane przez Woxio
Youki
komentarz
komentarz

Przy przy U2515H musisz się liczyć z tym, że drobny tekst wymaga skalowania ze względu a rozmiar plamki.

 

Woxio
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Youki napisał:

Przy przy U2515H musisz się liczyć z tym, że drobny tekst wymaga skalowania ze względu a rozmiar plamki.

 

A jak wygląda sprawa bleedingu i nierównomiernego podświetlenia ? Rozumiem że to jest kompletnie losowe jeden egzemplarz może to mieć drugi już nie

Youki
komentarz
komentarz

Zależy jaka sztuka się trafi i tyle.

 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Zainteresuj się jeszcze serią ev od eizo (może ev2450).

Sprzęt typowo biurowy pod "ochronę oczu".

  • 2 tygodnie później...
adi220
komentarz
komentarz

Panowie, potrzebuje porady. W dalszym ciągu poszukuje monitora i nie mogę się zdecydować. Ostatnio wpadł mi w oko monitor aoc agon AG241QX. Co prawda budżet na monitor miałem zamierzony trochę mniejszy ale monitor to zakup na lata wiec się zastanawiam. Monitor jaki mnie interesuje to max 25 cali. Problem jest w tym, że posiadam grafikę gtx1070 od Asusa która posiada standard g-sync, ale monitor aoc AG241Qg jest sporo drozszy. Czy różnica pomiędzy dwoma monitorami będzie mocno widoczna ? 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.