x-kom hosting

Miałem 8gb RAM, nagle mam 4.

mostu
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam laptopa Lenovo G580. Jego specyfikacja:

 

  • Procesor i5-3230
  • Karta graficzna GF710m
  • Dysk twardy SATA 500gb
  • Pamięć ram DDR3 4GB 1333 Mhz

 

Około pół roku temu z racji tego że wychodziło Dark Souls 3, dokupiłem używaną kość ram 4GB o takim samym taktowaniu lecz jest ona z innej firmy niż dotychczas zamontowana. System pokazywał 8GB ram i wszystko działało jak należy. Dziś postanowiłem trochę uprzątnąć komputer z racji tego że dziwnie ostatnio zwolnił i jedna rzecz mnie zdziwiła - komputer widzi tylko 4GB pamięci. Przyznam, że po zamontowaniu drugiej kości miewałem różne problemy typu bluescreeny ale niedługo później padł mi dysk twardy i podejrzewam, że to bluescreeny były spowodowane właśnie przez uszkodzony dysk twardy. Jutro zamierzam wyjąć obie kości i sprawdzić je po kolei ale mam pewne obawy. Jaka może być najgorsza konsekwencja używania wadliwych lub niekompatybilnych ze sobą pamięci ram? Wolę już zostać przy tym 4GB i mieć sprawny komputer na przerwę świąteczną niż próbować wyciągnąć i włożyć obecne pamięci tylko po to żeby coś całkiem zepsuć.

 

Pozdrawiam

 

Youki
komentarz
komentarz

Widoczne masz 4 GB czy 8 GB (dostępne 4 GB)?

mostu
komentarz
komentarz

No właśnie 4, a wcześniej miałem 8. Tak jakby jedna kość przestała działać? Może się wypięła ze slotu? Tak jak już pisałem, mógłbym wyciągnąć te pamięci i sprawdzić je pojedynczo ale martwię się, że nie są kompatybilne czy coś w tym rodzaju i narobię więcej szkód niż dobrego.

Youki
komentarz
komentarz

Trzeba sprawdzić te kostki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.