x-kom hosting

Przejsciowka hdmi-displayport

czipsiu
utworzono
utworzono

Witam serdecznie

 

Planuje zakupic monitor 144hz konkretnie model BenQ XL2430T. Aktualnie korzystam z laptopa ktory nie posiada wejscia displayport ani dvi (tylko hdmi badz VGA) stacjonarka w planach ale to za 2-3 miesiace.. Do rzeczy czy przejsciowka zapewni mi mozliwosc korzystania z 144hz ? wyczytalem na jakies stronie ze gdy podlacze ten monitor poprzez vga badz zlacze hdmi to nie pozwoli mi ono rozwinac wiecej hz niz 75. Jesli tak to czy moglby mi ktos taka przejsciowke polecic?

 

Dziekuje i pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz
13 minut temu, czipsiu napisał:

o rzeczy czy przejsciowka zapewni mi mozliwosc korzystania z 144hz

Nie.

 

czipsiu
komentarz
komentarz

to w takim razie jest jakas mozliwosc zebym kupil ten monitor i korzystal z tych 144hz? na laptopie? posiadam wejscia vga i hdmi.

 

i pytanie nr 2 na stacjonarce jak to dziala zebym korzystal z tych 144hz? musze podlaczyc monitor kablem np dvi z monitora i dvi do komputera? gdzie jest takie wejscie w stacjonarce? na plycie glownej czy grafika?

Youki
komentarz
komentarz

Trzeba podłączyć przez przewód DVI-D lub DisplayPort i tyle. Przez przewód bezpośrednio z takiego złącza, nie przez przejściówki. 

bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, czipsiu napisał:

to w takim razie jest jakas mozliwosc zebym kupil ten monitor i korzystal z tych 144hz? na laptopie? posiadam wejscia vga i hdmi.

 

 

Nie, zarówno HDMI jak VGA nie zapewniają takiego odświeżania. 

 

1 minutę temu, czipsiu napisał:

pytanie nr 2 na stacjonarce jak to dziala zebym korzystal z tych 144hz? musze podlaczyc monitor kablem np dvi z monitora i dvi do komputera? gdzie jest takie wejscie w stacjonarce? na plycie glownej czy grafika?

 

Musisz skorzystać z DVI-D DL lub DisplayPort, porty te znajdziesz w karcie graficznej. 

czipsiu
komentarz
komentarz (edytowane)

okey, rozwialiscie moje watpliwosci dziekuje bardzo

A tak jak juz otworzylem temat to chcialbym jeszcze zapytac co myslicie na temat danego modelu monitora BenQ XL2430T 

Czy jest wart tych pieniazkow? chodzi glownie o gry fps a szczegolnie cs go.

 

@ znalazlem jeszcze taki monitor

Monitor LG 24GM77-B

 

czym on sie rozni od benq poza cena? (jestem laikiem)

Edytowane przez czipsiu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.