x-kom hosting

Czy przez słaby RAM mogą być spadki FPS w grach

Pawcko
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
na uplay'u dostępna jest gra Assassin'n creed III, więc pobrałem, zagrałem i na początku wszystko chodziło płynnie, a gdy przypłynąłem do mista to gra nie chodziła powyżej 25kl/s na najwyższych ustawieniach graficznych. StarWars Battlefront na ustawieniach ultra działa mi w minimalnie 55kl/s.
Czy może to być przez słabą pamięć RAM?

Podczas grania temperatura CPU: max. 70°C

karty graficznej max. 70°C

Mój komputer:
procesor: AMD FX8320 8x3.5GHz
karta graficzna: MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB
płyta główna: ASRock 980de3/u3s3
pamięć RAM: GoodRam DDR3 8192MB GR1600D364L11/8G
Wiondows 8.1 64bit

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III:
Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 17 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Edytowane przez Pawcko

kacper34175
komentarz
komentarz

To przez to że jedna kość 8gb jest mniej wydajna wystaw na olx czy ktoś chciałby się wymienić na 2x4GB ;)

Ale troche też przez system operacyjny dla tych podzespołów sugerował bym Win7 64bit

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, kacper34175 napisał:

To przez to że jedna kość 8gb jest mniej wydajna wystaw na olx czy ktoś chciałby się wymienić na 2x4GB ;)

 

Ale jest to kwestia kilku % a nie tak wielka różnica jak tutaj.

 

2 minuty temu, kacper34175 napisał:

Ale troche też przez system operacyjny dla tych podzespołów sugerował bym Win7 64bit

 

Tutaj też nie trafiłeś, różnica wydajności w grach między 7/8/8.1/10 również jest niewielka (nie biorę pod uwagę DirectX 12).

kacper34175
komentarz
komentarz

niewielka ale jednak jak mówił że chodził mu Assasin płynnie a później miał 25FPS max to ta niewielka różnica robi swoje

bemol911
komentarz
komentarz
28 minut temu, Pawcko napisał:

Podczas grania temperatura CPU: max. 70°C

 

 

Procesor nie obniża taktowania ? 70 stopni to dla niego już sporo.

  • Dobra wypowiedź 1
Pawcko
komentarz
komentarz (edytowane)

aplikacja ASRock OC Tuner pokazuje podczas grania (nawet tuż po włączeniu gry przy 50°C) w różne gry CPU overclocking 3500MHz, a podczas pisania tego kom 3500MHz-4000MHz

zacząłem grę od początku i tam gdzie wczesniej miałem stałe 60FPS teraz miałem spadki do zera

PS. jesli to rzeczywiście przez ram to mogę kupić nowy do 300zł, ale widowsa nie zamiwrzam zmienac

Edytowane przez Pawcko

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.