x-kom hosting

Jakie moduły pamięci ram do mojej płyty głównej ?

mikiss21
utworzono
utworzono

Witam jako że się za bardzo nie znam ,potrzebuje waszej rady,Chcę kupić pamięć ram DDR2 800MHz 2x4Gb , które będą pasować do płyty głównej   Gigabyte GA-M56S-S3 (rev. 1.x) ,która ma chipset  NVIDIA® nForce 560 do tego procesor  Phenom II X4 840 lub Phenom II X4 955. Patrzyłem na aukcje i w niektórych jest napisane że tylko pod amd /nie współpracuje z intel itd.I nie wiem czy to chodzi o procesor czy chipset ? Proszę o pomoc w wyborze i podesłanie jakiś przykładowych ofert z ram'em który będzie dział z tą płytą i procesorem.

Gerlath
komentarz
komentarz

Chodzi raczej o chipset płyty głównej, pod koniec produkcji ddr2 pojawiły się pamięci High density które nie były wspierane przez chipsety intela. Jak chcesz się więcej dowiedziec wpisz frazę "high density" +ram i szukaj. Ogólnie to zazwyczaj te ramy HD były dość podłej jakości więc mała strata...

Problem przy ddr2 dodatkowo pojawia się taki że wiele płyt intela nie wspierało w ogóle kostek 4GB ... mimo że nie były HD(niektóre płyty na chipsetach p43, p45 dostały biosy wspierające kośći 4gb)

W Twoim przypadku akurat płyta powinna łyknąć cokolwiek, bez wybrzydzania.

mikiss21
komentarz
komentarz

Znaczy moja płyta powinna "łyknąć" cokolwiek ale tylko moduły pracujące w "low density" , bo te  "high density"  na mojej płycie z chpisetem  NVIDIA® nForce 560 nie będą działać ?.

Tylko teraz mam problem bo nie mogę znaleźć żadnych kości DDR2 po 4Gb w jednej kości , które by były low density , więc czy ktoś mógł by mi podać konkretną aukcje, lub model kości DDr2 4Gb (lub zestaw 2x4) które są "low density"?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.