x-kom hosting

Problem z nową kością RAM

Izib8
utworzono
utworzono

Witam, otóż mam takie pytanie zakupiłem nową pamięć ram Kingston 8GB 1333MHz DDR3 ECC CL9 DIMM i po włożeniu do komputera oraz próbie odpalenia komputer startuje lecz monitor nawet się nie uruchamia, próbowałem już wszystkich kombinacji stara kość + nowa = 0, nowa = 0, stara = normalnie odpala, więc w czym może leżeć problem?

Sprzęt:
Płyta główna: MSI 760GM-P21 (FX)
Procesor: AMD FX-6300
Karta graficzna: GeForce GTX 750 TI
Stara kość ram: Kingston 4GB 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333
Nowa kość ram: Kingston 8GB 1333MHz DDR3 ECC CL9 DIMM

bemol911
komentarz
komentarz

Kupiłeś pamięć serwerową która nie będzie działać w twojej płycie głównej, dla pewności podaj jej dokładny model lub link do aukcji/sklepu. 

  • Dobra wypowiedź 1
bemol911
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem wyżej, to są pamięci serwerowe i nie będą działać w twojej płycie. 

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz

No to super :/ Teraz muszę mieć tylko nadzieję że uda mi się ją zwrócić. Dzięki za odpowiedź oraz miłego wieczoru.

Youki
komentarz
komentarz

Na przyszłość szukaj kostek Non-ECC. :)

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz

Witam, wymieniłem tamtą kość na inną która pasuje do mojej płyty głównej tylko teraz jest taki problem, ponieważ w płycie znajdują się 2 sloty więc przełożyłem ta starą kość do drugiego slotu a nowa do pierwszego lecz komputer się uruchamia a monitor nie (tak jak wtedy z tą pamięcią serwerową), dopiero gdy wypne ta starą kość to normalnie się uruchamia tak jakby coś było z tym drugim slotem. O co może chodzić? 

Youki
komentarz
komentarz

A ta stara kość w tym drugim złączu normalnie funkcjonuje?

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn obojętnie którą kość wsadzę do tego drugiego slotu to jest zawsze to samo, czyli monitor się nie uruchamia.
Na pierwszym slocie obie działają.

Edytowane przez Izib8
Youki
komentarz
komentarz

To widocznie drugi slot jest uszkodzony,

  • Dobra wypowiedź 1
bemol911
komentarz
komentarz

Próbowałeś przeczyścić drugi slot ? na przykład przedmuchać sprężonym powietrzem. 

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Youki napisał:

To widocznie drugi slot jest uszkodzony,

 Hmm ale by tak sam od siebie się popsuł? Nigdy nie był używany. 

 

8 godzin temu, bemol911 napisał:

Próbowałeś przeczyścić drugi slot ? na przykład przedmuchać sprężonym powietrzem. 

Dzisiaj spróbuję i napisze czy coś dało. 

Youki
komentarz
komentarz

Mógł być już uszkodzony od początku, albo po prostu się zepsuł.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Mógł być już uszkodzony od początku, albo po prostu się zepsuł.

 

Może się mylę ale jakby był zepsuty to według mnie komputer normalnie by się uruchamiał tylko że tą kość w drugim slocie by nie widziało, nie znam się aż tak na tym ale tak mi się wydaje ;p Spróbuję dzisiaj jeszcze przeczyścić ten slot a jak nic nie da to no cóż, trzeba będzie zadowolić się 8GB ;p

user303
komentarz
komentarz

A próbowałeś odpalić z tylko 1 kością umieszczoną w 2 slocie (tzn 1 slot pusty) ??

  • Dobra wypowiedź 1
bemol911
komentarz
komentarz
Dnia 12.12.2016 o 23:00, Izib8 napisał:

Tzn obojętnie którą kość wsadzę do tego drugiego slotu to jest zawsze to samo, czyli monitor się nie uruchamia.
Na pierwszym slocie obie działają.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Izib8
komentarz
komentarz
Godzinę temu, user303 napisał:

A próbowałeś odpalić z tylko 1 kością umieszczoną w 2 slocie (tzn 1 slot pusty) ??

Tak, próbowałem takich kombinacji (1s - pierwszy slot, 2s - drugi slot. sp - stara pamięć, np - nowa pamięć) :

1s-sp          2s-np / nie działa 

1s-pusty    2s-sp / nie działa 

1s-pusty    2s-np / nie działa 

1s-sp          2s-pusty / działa 

1s-np          2s-pusty / działa 

 

Działa tylko wtedy gdy drugi slot jest wolny tak jak w 2 ostatnich przypadkach. Jeszcze została mi ostatnia kombinacja lecz wątpię aby coś zmieniło :

1s-np    2s-sp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.