x-kom hosting

Jaki RAM dokupić ?

piotr-marek
utworzono
utworzono

Intel Core i5 4690K

Gigabyte Z97X-UD5H-BK

G. Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1866 MHz CL8 XMP (F3-14900CL8D-8GBXM)

 

Chciałem dokupić to tego zestawu G. Skill TridentX DDR3 2x8GB1866C8D-16GTX (PC3-14900).

Różnica między nimi jest w Tested Voltage:  RipjawsX ma 1.50 v, a TridentX 1.60 v.

1.Czy to dyskfalifikuje TrdentX?

2. Na stronie Gigabyte w zalecanych RAM nie ma w/w pamięci, natomiast na stronie G.skill oba rodzaje są wymienione jako kompatybilne z  Gigabyte Z97X-UD5H-BK. Czym się sugerować?

 

 

 

 

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Szukaj kostek o takim samym napięciu pracy.

piotr-marek
komentarz
komentarz

Czyli tested voltage musi być 1.50 v

 

Ato że na liście obsługiwanych pamięci Gigabyte nie ma tego RAM-u, czy to ma znaczenie?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

 

Nie, to nie jest lista obsługiwanych pamięci tylko lista pamięci, które producent miał w danej chwili u siebie, sprawdził i potwierdził, że działają one z tą płytą główną. Wiadomo, że producent nie przetestuje wszystkich pamięci dostępnych po różnych rynkach.

piotr-marek
komentarz
komentarz

Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest sens dokładanie 16GB na docelowe 24GB, czy dołożyć 8GB na docelowe 16GB. Spotkałem się z opiniami że im więcej tym lepiej, są tacy ktorzy twierdzą że 16GB wystarczy dla najbardziej wymagających gier i do obsługi podstawowego oprogramowania typu np. Ms Office.

bemol911
komentarz
komentarz

16GB w chwili obecnej w zupełności wystarcza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.