x-kom hosting

Nie działająca kość RAM

zapcio
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj podczas korzystania z komputera pojawił się problem. Komputer się zawiesił, po restarcie (przyciskiem na obudowie - windows niby działał ale zero reakcji), komp w ogóle nie wystartował. Wentylatory działały, grafika też, ale było słychać z obudowy takie dziwne pukanie albo coś w tym stylu. Po kolejnym restarcie nie było nawet piknięć z biosu. Wyłączyłem kompa, zresetowałem bios, nadal nic. Potem postanowiłem sprawdzić pamięci. Wyciągnąłem jedną kość ram, komp wystartował bez problemu. Sprawdzam drugą kość, zero piknięć i komp nie chce ruszyć. Wnioskuję, że jedna z moich kości pamięci "zdechła". Pamięć to Corsair CMX4GX3M1A1333C9. Akurat ta kość pamięci była gdy kupowałem cały mój obecny zestaw. W lutym tego roku dołożyłem drugą taką kość i wszystko było ok do dzisiaj.

Czy powinienem reklamować tą kość, czy jest pozamiatane? Z tego co wiem kości mają dożywotnią gwarancję, ale nie wiem czy ta sytuacja załapie się na gwarancje?

Zestaw był kupiony w sklepie ESC, ale obawiam się, że nie mam już faktury zakupu kompa. 

Proszę o jakieś informacje, czy ktoś miał podobną sytuację? Co zrobić?

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz gwarancję to korzystaj.

Raczej nie dożywotnią, tylko wieczystą, a to jest różnica.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.