x-kom hosting

Sterownik ekranu nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność

Avertus
utworzono
utworzono

Witam, od wczoraj mam taki problem. Obraz zatrzymuję się na kilka sekund, potem jest czarno, później wszystko wraca do normy z błędem z tematu. Próbowałem już kilku wersji sterowników. Moja karta graficzna to gtx 560ti. Dodam, że dzieje się tam co 5/10 minut, czasami szybciej. 

Youki
komentarz
komentarz

Karta była kręcona?

Pokaż temperatury GPU w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

Avertus
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

Karta była kręcona?

Pokaż temperatury GPU w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

Karta nie była kręcona.

Temperatury procka i karty w spoczynku. 

https://i.gyazo.com/1bb67a0900e4d4a68e925f705fdcbdc0.png

 

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 70 MHz i sprawdź ponownie.

Avertus
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Youki napisał:

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 70 MHz i sprawdź ponownie.

Karty graficznej, tak? W jakim programie? Msi afterburner czy jakimś innym? 

Youki
komentarz
komentarz

Tak, może być i MSI AfterBurner.

Avertus
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Tak, może być i MSI AfterBurner.

Zmniejszyłem i jako tako to śmiga. Czasami w cs'ie migają czarne paski, ale da się grać XD

Gerlath
komentarz
komentarz

tak wyglądają umierające grafiki gtx4xx/5xx. Mam takie dwie. Będzie coraz gorzej. Przyzwyczajaj się do myśli o nowej karcie

Avertus
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Gerlath napisał:

tak wyglądają umierające grafiki gtx4xx/5xx. Mam takie dwie. Będzie coraz gorzej. Przyzwyczajaj się do myśli o nowej karcie

Wiadomo, mam na oku używkę gtx'a 760. Być może się skuszę. Co myślicie? 

Gerlath
komentarz
komentarz

Myślimy ze nie ma złych kart graficznych, są źle wycenione.

Przede wszystkim co za kompa masz? Podzespoły?

Po drugie za ile ten gtx760? Wg mnie powyżej 350-370zł to dyskusyjny zakup.

Avertus
komentarz
komentarz
37 minut temu, Gerlath napisał:

Myślimy ze nie ma złych kart graficznych, są źle wycenione.

Przede wszystkim co za kompa masz? Podzespoły?

Po drugie za ile ten gtx760? Wg mnie powyżej 350-370zł to dyskusyjny zakup.

i5 2500 jak na razie 4gb ramu 1600 cl9 no i tego gtx'a 560ti. Karty bym szukał używki tak do 350/400 zł. Co polecasz? Miałem dokupić 4gb ramu, ale chyba będę musiał wydać jeszcze dodatkowe 4 stówki na grafikę XD

Gerlath
komentarz
komentarz (edytowane)

szukałbym jednak czegoś od maxwella (gtx750ti, gtx950, gtx960), wcześniejsze karty są dość prądożerne no i stare. A to nie wino.

Np gtx750ti- bardzo przyjemna karta, wersja tylko 2GB max 350zł, wyżej kompletnie nieopłacalna.

gtx950 2gb szukać poniżej 500zł.

Nowa gtx1050- ok 580zł w sklepie, ale jest NOWA, wydajność jak gtx950, niski pobór prądu.

 

Jeżeli ten gtx560ti wystarczał Ci wydajnościowo, to i gtx750ti da radę bo jest ze 30% wydajniejszy(pi razy oko).

 

Edytowane przez Gerlath
  • Dobra wypowiedź 1
Avertus
komentarz
komentarz

No 750ti spoko, ale z tego co patrzę to ciężko będzie znaleźć w cenie o jakiej mówisz. Na alledrogo same licytacje, a na olx po 400+. 

Youki
komentarz
komentarz

Trzeba poczekać, poszukać kilka dni i coś się wyrwie

Avertus
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Trzeba poczekać, poszukać kilka dni i coś się wyrwie

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Wszystko jedno jaka firma karty, czy szukać jakiejś konkretnej firmy? 

Youki
komentarz
komentarz

Nie, nie będzie znaczącej różnicy.

Gerlath
komentarz
komentarz

wczoraj wieczorem ktoś wystawił gtx750ti 2GB za 300zł, zeszedł w 2h , więc bywają... ew licytować do 350zł i już....

Bo kupować nówkę za 500zł kiedy za 580zł masz kartę(gtx1050) połowę szybszą to bezsens

Avertus
komentarz
komentarz

Lepiej kupić 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gtx950-2gb-i6636684526.html#thumb/5

czy tą kartę?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-d5-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n1050d5-2gd-975531/

Gtx 950 używany, ale z gwarancją czy gtx1050. Jakaś większa różnica? Nowe gtx950 lecą po 7/8 stówek, a z tego co się orientuję to starsza technologia. 

Gerlath
komentarz
komentarz

Zdecydowanie gtx1050, wydajność podobna, mniejszy pobór prądu, nowa, za pół roku będzie wyraźnie szybsza od gtx950 w grach.

 

Avertus
komentarz
komentarz
Dnia 8.12.2016 o 20:04, Gerlath napisał:

Zdecydowanie gtx1050, wydajność podobna, mniejszy pobór prądu, nowa, za pół roku będzie wyraźnie szybsza od gtx950 w grach.

 

To już ostatnie pytanie. 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-stormx-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105001841f-1076149/

Jakaś większa różnica między giagabyte'm a palit'em? Opłaca się dokładać 40 zł do gigabyte'a? 

Gerlath
komentarz
komentarz

Gigabyte jest minimalnie wyżej taktowany, ale to różnice w granicach 2-3% na rdzeniu...

Avertus
komentarz
komentarz
40 minut temu, Gerlath napisał:

Gigabyte jest minimalnie wyżej taktowany, ale to różnice w granicach 2-3% na rdzeniu...

To opłaca się dokładać czy nie? Pamiętam, że kiedyś nie brało się palit'ów bo było gorsze chłodzenie czy coś w tym stylu. 

Gerlath
komentarz
komentarz

Nie wiem, osobiście nie testowałem więc ciężko mi się wypowiadać, ale Gigabyte tez jest znany z wpadek z głośnością chłodzenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.