x-kom hosting

MSI R9 290x crash przy OC

Randall
utworzono
utworzono

Panowie mam ostatnio napotkałem dziwny problem przy oc mojej karty . Po podkręceniu jej w MSI afterburner (core clock z 1030 do 1340 i memory clock z 1250 do 1400) i włączeniu jakiejkolwiek aplikacji robi się czarny ekran i pojawia się powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany" wcześniej tak się nie działo , nie instalowałem jeszcze systemu na nowo i być może stało się tak po instalacji nowych sterowników ale pewności nie mam (instalowałem nowe stery ale nie podkręcałem od razu karty) po zainstalowaniu starej wersji problem nie ustał . Mam nadzieje że to usterka software'owa a nie hardware'owa :/ . Pomoże ktoś ?

Youki
komentarz
komentarz

Ale obecnie masz wartości rdzenia i pamięci po OC czy domyślne?

Randall
komentarz
komentarz

Obecnie mam domyślne lub obniżone jak korzystam tylko z internetu (nigdy nie zmieniałem nic z napięciem)

Youki
komentarz
komentarz

Zapewne za wysokie wartości na domyślnym napięciu ustawiasz i stąd błędy.

Randall
komentarz
komentarz

Rozumiem i domyślałem się że to może być wina ale wcześniej nie było takiego problemu (przynajmniej do aktualizacji która mogła namieszać bo nie jestem pewny) a bałem się zmieniać napięcia aby karty nie usmażyć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.