x-kom hosting

Jaką kartę graficzną wybrać ?

Hlebu
utworzono
utworzono

Witam chciałbym zmodernizować swój komputer żeby chodziły najnowsze gry np.mafia III, battlefield 1. Jaką kartę graficzną wybrać, czy jeszcze jakieś podzespoły wymienić. 

Chciałbym przeznaczyć na to około ~2000zł 

 

Mój aktualny PC

 

Płyta główna: Asrock P67 PRO 3

 

Procesor: Intel i5 2500k

 

Ram: Kingston 2x4GB ddr 3 1600MHz CL10

 

Karta Graficzna: msi n560gtx ti hawk

 

Zasilacz: XFX CORE 550W 80+ SLI PSU

 

Dysk: Seagate 1TB SATA III

 

Obudowa: cool master 430 Black Glite

 

 

Youki
komentarz
komentarz

CPU podkręcony?

Hlebu
komentarz
komentarz

Nie 

Konfederat
komentarz
komentarz

Według mnie wystarczyłoby dokupić np Gtx 1060, lub Radeona RX 480, podkręcić procesor jak zapewne sugeruje Kolega Youki i wszystko będzie grać.Do tego starczy Ci jeszcze na jakiś niezły dysk ssd.No i oczywiście kupić jakieś chłodzenie CPU.

Hlebu
komentarz
komentarz
Teraz, Konfederat napisał:

Według mnie wystarczyłoby dokupić np Gtx 1060, lub Radeona RX 480, podkręcić procesor jak zapewne sugeruje Kolega Youki i wszystko będzie grać.Do tego starczy Ci jeszcze na jakiś niezły dysk ssd.No i oczywiście kupić jakieś chłodzenie CPU.

jakie chłodzenie polecasz ?

 

Youki
komentarz
komentarz

A jakie masz obecnie na CPU, BOX?

Konfederat
komentarz
komentarz

To już zależy od Ciebie,od tego ile chciałbyś na niego przeznaczyć.Według mnie bardzo dobrym wyborem jest SilentiumPC Grandis.179zł i masz bardzo przyzwoite chłodzenie.Można też kupić Fortisa, a nawet Ferę 3.Ja nie tak dawno miałem Ferę 2, która dawała sobie spokojnie radę z moim I5 3570k podkręconym do 4,7Ghz.W testach było ponad 80stopni, ale w codziennym użytkowaniu, czyli gry lub coś podobnego, temperatury były niewiele wyższe niż 60 stopni.

Poza tym gram sporo w Battlefielda1 i na ustawieniach wysokich, i kilka ultra ,oświetlenia HBQO (czy jakoś tak ;) ) wygładzanie bodajże 2xmsaa ,razem z Gtx 1060, większość czasu utrzymuję ponad 100fps.Mowa o trybie rush 24 osoby.W innych trybach czasami jest mniej fps, ale nigdy nie spadły poniżej 60.Przeważnie jest od 80 w górę.Ja mam tylko nieznacznie lepszy procesor od Twojego, więc u Ciebie wyglądałoby to prawie tak samo.Oczywiście, jeśli wydusisz z procesora te 4,5Ghz ;)

Youki
komentarz
komentarz

Taniej dostaniesz znacznie opłacalniejszego Palit JetStream 1060 

Konfederat
komentarz
komentarz

Tak się akurat składa, że jestem posiadaczem Palita Gtx 1060 Jetstream.Póki co, jestem bardzo zadowolony z tej karty.Niezła cena,cicha, można np w MSI Afterburner po swojemu ustawić wentylatory, i wtedy karta jest bardzo chłodna i zupełnie cicha.Podkręcenie jej do poziomu MSI, to naprawdę dziecinna sprawa.Podsumowując, mamy tańszą, cichą, chłodną, i równie wydajną kartę grafiki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.