x-kom hosting

Problem z kartami graficznymi LENOVO G510

majkell7
utworzono
utworzono

Witam wszystkich , od mniej więcej tygodnia posiadam spory problem z moim laptopem LENOVO G510. Otóż zauważyłem ogromne spadki fps podczas grania w gry typu cs go , call of duty itd. Od razu więc włączyłem program HWMONITOR i tam zaobserwowałem ciekawą rzecz (screen poniżej )Obie karty pokazują te same wartości a patrząc na pamięć wartość 300MHz , czyli wynika z tego że są to parametry karty INTELA.  Czy to możliwe że karta dedykowana tzn ta od AMD się nie włącza , czy jest uszkodzona ? Reinstalowałem sterowniki do obu kart , nie dało to efektów . Nie wiem co dalej z tym zrobić , wszystkie gry do tej pory chodziły płynnie , nagle ogromne spadki fps . Z góry dzięki za pomoc ;) 

kkk.png

Youki
komentarz
komentarz

A na CPU podczas obciążenia jakie są temperatury?

 

Sterowniki do Radeona instalowałeś ze strony Lenovo, czy AMD?

majkell7
komentarz
komentarz

Sterowniki z AMD ściągałem , temperatura CPU dam screena poniżej. Dziwna sprawa bo wszystko gładko chodziło . Teraz jest tak że jak gram że są momenty że chodzi płynnie i nagle te spadki fps się pojawiają. Wcześniej w HWmonitor jak odpalałem grę to temperatura karty AMD rosła , czyli karta pracowała , teraz wszystkie wartości obu kart są takie same. Dodam że ostatnio użyłem tego progamu Energy Manager to oczyszczenia lapka od zewnątrz a i jeszcze wziąłem odkurzacz i przyłożyłem do wentylatora i przejechałem parę razy , ale wątpię że to coś ma wspólnego z całą sprawą.aaa.png

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj na czysto wersje ze strony Lenovo i sprawdź czy tak samo.

majkell7
komentarz
komentarz

nic z tego , ścina się dalej , Ogólnie ten problem rozpoczął się po ostatniej aktualizacji do cs go . Gdy włączam gre jest jakaś instalacja directx .Może z tym coś jest nie tak? No dobra ale jak to się ma do innych gier.Ogólnie teraz zaobserwowałem że jak jest mało osób na serwerze w grze to mam o wiele więcej fps , wcześniej nie miało to znaczenia , wszystko odbywało się płynnie ...temperatury są ok , więc nie wiem , jakieś sugestie ? 

Youki
komentarz
komentarz

A w innych grach od kilku dni jest spadek?

majkell7
komentarz
komentarz

Tak w innych też , w procesach pojawiła się pozycja "przerwania systemowe"? może to ma jakiś związek , albo ten direct x ?

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość postawić ponownie na czysto system operacyjny?

majkell7
komentarz
komentarz

Zrobię to , ale pod koniec tygodnia , narazie nie mam czasu za bardzo i potrzebuje lapka do pracy. Apropo laptop ogólnie chodzi tak samo , problem jest tylko z wydajnością w tych grach.

Youki
komentarz
komentarz

Tu jest problem z dedykowaną GPU, tak jakby cały czas była w trybie oszczędzania energii.

majkell7
komentarz
komentarz

Po postawieniu systemu na nowo , problem zniknął , wszystko jest ok. Dzięki za pomoc 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.