x-kom hosting

Problem z kartą graficzną

Crack18
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Mam problem z kartą graficzną Radeon HD 5450 650M 1GB DDR3. Nie potrafię zainstalować sterowników do tej karty, a przez to obraz się ścina i nie mogę ustawić rozdzielczości 1920x1080 - nominalnej rozdzielczości mojego monitora SAMSUNG S22C150.

Sterowniki próbowałem instalować ze strony amd: http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows XP - Professional/Home&RenderOnServer=true   oraz tych z załączonej do karty płyty.

Instalacja sterowników z płyty CD zawsze kończy się niepowodzeniem i komunikatem "brak dostępu", natomiast instalacja sterowników pobranych ze strony producenta kończy się raportem z zastrzeżeniem, że "użytkownik nie należy do grupy administratorów" mimo iż mam tylko ten jeden profil użytkownika.

Edytowane przez Crack18

Mogeto
komentarz
komentarz

nie wiem co oznacza to 650M,  GT650M? to w końcu Radeon czy GeForce GT?

to laptop czy stacjonarka? może po prostu źle dobierasz sterowniki? jaki system masz wgrany?

bez tych odpowiedzi nie ruszymy, bo w sumie nie wiadomo o co chodzi

pewnie wystarczy wywalić wszystko programem DDU w trybie awaryjnym i wgrać odpowiednie sterowniki

 

 

Crack18
komentarz
komentarz

650M oznacza chyba taktowanie procesora jakie ta karta posiada (650MHz).

Ten komputer to PC z Win XP 32.

Programem sterowniki usuwałem wraz z ręcznym wywaleniem kilku plików które ten program zostawił, ale w trybie awaryjnym tylko je instalowałem, a usuwałem w normalnym trybie.

 

Link do karty:

https://www.amazon.com/XFX-Radeon-Profile-PCI-Express-ONXFX1PLS2/dp/B007B5YUMQ

Mogeto
komentarz
komentarz

właśnie M zamiast Mhz mnie zmyliło, ale to nieważne już

sterowniki widzę że wybrałeś dobre, tylko że usuwać trzeba w awaryjnym a instalować w normalnym

czyli że jak instalujesz te sterowniki że strony AMD, to obraz się przycina i komputer się restartuje?

Crack18
komentarz
komentarz

Nie nie, obraz przycina się cały czas co może być związane właśnie z brakiem optymalizacji pracy karty przez niezainstalowane sterowniki.

Ja akurat używam programu Driver Sweeper do usuwania starych sterowników i tak jak pisałem - zawsze zostaje kilka plików, część da się usunąć ręcznie, a dwóch nie, przez to że są w plikach systemowych i wyskakuje błąd: "ten plik jest używany" i nie da się go usunąć.

Usunięcie sterowników w trybie awaryjnym spowodowało że w menadżerze urządzeń wyświetla się już cała nazwa tej karty czyli Radeon HD5450, a nie kontroler grafiki VGA.

Jednak dalej nie mogę zainstalować sterowników ze strony AMD, ponieważ po zakończonej instalacji otrzymuję komunikat, że muszę uzyskać uprawnienia administratora.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.