x-kom hosting

dodanie pamięci ram

grego23
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim 

Potrzebuję porady. Długo jakoś nie przejmowałem się ramem. Ostatnio jednak zorientowałem się, instalując Fifę 17, że mam tego ramu stanowczo za mało, bo tylko 4gb. Sprawdziłem rodzaj płyty głównej, jest to Asus - P8h67-M. Może on pociągnąć, z tego, co wyczytałem, 32 gb ramu w technologii DDR3 1333/1066 Hz. I teraz moje pytanie jak dokupować ram? Mam 4 sloty, 2 zajęte. Czy mogę dokupić jedną kostkę DDR 3 powiedzmy 4gb ? Czy istnieje ryzyko, że nie będzie ona współgrać z pozostałymi dwoma?

Z góry dzięki za odpowiedź 

Pozdrawiam 

Zayfi
komentarz
komentarz
Cytuj

Mam 4 sloty, 2 zajęte

Czyli masz dwie kości po 2 gb. Dokup takie same dwie i po sprawie.

 

Albo sprzedaj ram i kup dwie po 4gb każda.

grego23
komentarz
komentarz

A nie mogę po prostu dorzucić dwóch nowych kostek, skoro mam 2 sloty jeszcze wolne ? czy to nie zadziała 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz.

18 godzin temu, Zayfi napisał:

Dokup takie same dwie i po sprawie.

 

grego23
komentarz
komentarz

Miałem na myśli, czy do tych dwóch, które mam mogę dodać 2, ale o większej pamięci i innego producenta? Oczywiście przy uwzględnieniu kompatybilności z płytą główną. 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz dodać kostki 1x4 GB. Producent nie musi być ten sam, byleby parametry pracy były takie same.

grego23
komentarz
komentarz

Tyle wiem o zainstalowanej pamięci ram. Które parametry są najważniejsze, żeby ta nowa pamieć współgrała z tą obecną ? I czy mam kupić pamięc działającą z częstotliwością 667mhz ? W parametrach płyty głównej napisane jest, że obsługuje ona częstotliwość 1333/1066hz. I nie wiem teraz 

Bez tytułu.png

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, grego23 napisał:

I czy mam kupić pamięc działającą z częstotliwością 667mhz ? W parametrach płyty głównej napisane jest, że obsługuje ona częstotliwość 1333/1066hz. I nie wiem teraz 

 

Masz pamięci 1333MHz, CPUz pokazuję taktowanie rzeczywiste, aby uzyskać taktowanie efektywne musimy pomnożyć taktowanie rzeczywiste x2.

grego23
komentarz
komentarz

Dobra Czyli teraz załóżmy, że kupiłbym dwie takie kostki http://www.x-kom.pl/p/55174-pamiec-ram-ddr3-goodram-4gb-1333mhz-cl9.html, dołożył je. To one zostaną automatycznie zauważone przez płytę główną, czy będę musiał coś w biosie majstrować ? 

 

Serdecznie dziękuję za całą pomoc 

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, grego23 napisał:

o one zostaną automatycznie zauważone przez płytę główną, czy będę musiał coś w biosie majstrować ? 

 

Powinny być od razu gotowe do działania.

grego23
komentarz
komentarz

Cześć. Mam problem. Dołożyłem te dwie nowe kości i komputer się nie uruchamia. W sensie maszyna się włącza, ale na monitorze jest czarny ekran i monitor tak jakby nie odbierał żadnego sygnału z komputera. Wyciągnąłem więc te nowe kości, ale efekt jest taki sam, dalej czarny ekran na monitorze. Jak to rozwiązać ?

Układałem kostki w róznych konfiguracjach. Za każdym razem świeci się czerwona dioda dram, płyta nawet nie pika po włączeniu. Próbowałem resetować biosa, ale generalnie  po znalezieniu na płycie odpowiedzialnego za to elementu i przestawieniu go, to i tak nic się nie zmieniło. Wszystko inne działa. Procesor i karta graficzna zdają się pracować normalnie. Miał ktoś może taki problem? Czy to możliwe, że ten ram, który dołożyłem wywołał jakąś poważną awarię ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.