x-kom hosting

ram 4 czy 8gb?

Skeny
utworzono
utworzono

Witam.

A więc tak mam zamiar dokupić ram do swojego pc aktualnie posiadam 4gb i tu rodzi się pytanie lepiej dokupić 4gb a może 8gb?

Płyta główna h61m-k

Procesor i5 3470

zasilacz corsair vs450

karta graficzna na razie zintegrowana ale myślę nad kupnem rx 470.

Youki
komentarz
komentarz

Dokup 8 GB  w jednej kostce. Dzisiaj na promocji poniżej 200 zł wyrwiesz taką kostke.

  • Dobra wypowiedź 1
Skeny
komentarz
komentarz

Kupić z tej firmy co jest moja kostka czyli corsair czy z innej może być? 8+4gb będzie działać w dual channel?

bemol911
komentarz
komentarz
6 minut temu, Skeny napisał:

Kupić z tej firmy co jest moja kostka czyli corsair czy z innej może być?

 

Mogą być innej firmy byle takie same parametry miały.

  • Dobra wypowiedź 1
Skeny
komentarz
komentarz

Czyli pamięć musi mieć cl9 i ddr3 tak czy jeszcze jakiś parametr musi być taki sam?

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Skeny napisał:

czy jeszcze jakiś parametr musi być taki sam?

 

Taktowanie, napięcie.

  • Dobra wypowiedź 1
Skeny
komentarz
komentarz

Może ktoś wyjaśnić czemu te ramy tak podrożały ? Pamiętam jak kupowałem swoją kość 4gb dałem 75 bez przesyłki a teraz kosztuje 117 zł https://www.morele.net/pamiec-corsair-ddr3-4gb-1333mhz-cl9-cmv4gx3m1a1333c9-356344/ Prawie 50 zł drożej o co chodzi? A co do kupna ram chyba kupie te https://www.morele.net/pamiec-corsair-8gb-1333mhz-ddr3-cmv8gx3m1a1333c9-458948/ Jest jakaś nadzieja że stanieją ?

janekosa
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Skeny napisał:

Może ktoś wyjaśnić czemu te ramy tak podrożały ?

Trochę kwestia bardzo wysokiego kursu dolara, a trochę ogólnie podrożały RAMy ostatnio. Dlaczego to nie wiem. Krzemu im chyba nie brakuje :) 

1 godzinę temu, Skeny napisał:

Jak dolar stanieje ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
Skeny
komentarz
komentarz

Dobra to przeczekam jeszcze trochę jak już to stanieje.

Dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, janekosa napisał:

trochę ogólnie podrożały RAMy ostatnio

A to się związało ze zwiększonym popytem na pamięci w laptopach oraz większe ilości pamięci RAM stosowane w urządzeniach mobilnych. :gobi:

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.