x-kom hosting

[NP350V5C-S05PL] Czy da radę wsadzić 16GB?

katana1
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam laptopa Samsung model NP350V5C-S05PL (wersja z procesorem i7 i 8GB pamięci RAM). Czy ktoś orientuje się, czy jest możliwe wsadzenie tam dwóch kości RAM po 8GB (2x8)? 
Pytam ponieważ wedle filmiku to się udało w nieco innym podobnym modelu:

 

 

Choć z opisu pod filmem wynika że pomoc techniczna firmy Samsung sama stwierdziłam że maksymalna ilość pamięci RAM to 8GB. 

Jakieś fachowe opinie :-)

W załączniku dodaje parametry z CPU-Z i jedną z dwóch kości jaką obecnie mam fabryczną.

---

Pytanie wynika z faktu, że w niektórych miejscach znajduje informacje że MAX RAM 16GB, a podobno Samsung twierdzi inaczej.

 

Jeśli da radę to poproszę o jakieś konkretne propozycje pamięci (2x8). Będzie to ostatnia w sumie modyfikacja laptopa, bo zainwestowałem jakiś czas temu już w ssd 250GB+ssd750GB zamiast napędu.

 

PS: Jeśli masz napisać, że więcej nie potrzeba niż 8 giga to odpal narzędzia do wirtualizacji systemów, pełno zakładek w przeglądarce, klienta poczty i narzędzia graficzne. Wyskakuje po prostu, że brakuje pamięci. ;-)

 

Pozdrawiam

 

bez-nazwy-1_40c195a.jpg

Bez tytułu.png

Edytowane przez katana1

Youki
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemów, chipset HM76 obsługiwał do 16 GB RAM.

  • Dobra wypowiedź 1
katana1
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki Youki, jak wsadzę to dam znać dla potomnych czy się udało.

 

1) Czy macie jakieś propozycje konkretnych fajnych kości 2x8 do tego lapka? 

2) Czy ta moja kość ze zdjęcia to 1,35V?

3) Czy opłaca się dopłacać do HyperX z CL9 zamiast tego fabrycznego Samsunga CL11, czy lepiej kupić tańsze zwykłe Kingstony/Goodramy/Crucial/Samsungi 1600Mhz 11CL.

Tutaj te CL9: http://www.komputronik.pl/product/232375/hyperx-16gb-2x8gb-1600mhz-ddr3l-cl9-sodimm-1-35v-impact-.html

 

Moje zastosowanie:Głównie Wirtualizacja systemów (z RAMU)/Nie-super-wymagająca obróbka graficzna (czasem rendering), no i dużo drobnych aplikacji w tle

 

Edytowane przez katana1
Youki
komentarz
komentarz

Najtańsze kostki 2x8 GB SO_DIMM Non_ECC 1600 MHz 1.5V ;)

1.5V

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
katana1
komentarz
komentarz (edytowane)

Krzysztofie, ale te HyperX 2*8GB można dorwać nowe za 30-40zł więcej. WIęc nie jest to dla mnie drastyczna różnica, bo to ostatni upgrade. 

 

Dnia 28.11.2016 o 15:34, Krzysztof Nowak napisał:

Nie lepiej kupić tańsze ramy

http://www.x-kom.pl/p/208539-pamiec-ram-ddr3-crucial-16gb-1600mhz-ballistix-sport-cl9-2x8192.html

 

Za resztę możesz dokupić dysk SSD ;)

Możesz wierzyć albo nie, ale mam tylko do tego laptopa 1TB SSD + 2*1TB pod USB zwykłe hdd 2.5 calowe ;-). Nie planuje już powiększać mojej rodziny dyskowej. 

 

Lada dzień będę sprawdzał te ramy, więc dam znać potomnym czy udało się w niego 16 włożyć w dwóch kościach i czy widzi je.

Edytowane przez katana1
  • 2 tygodnie później...
katana1
komentarz
komentarz (edytowane)

//--

Podsumowując dla potomnych: W NP350V5C-S05PL (mimo informacji od Samsunga) działa bez problemu 16GB ramu. Oczywiście jeśli system wspiera taką ilość. :-)

 

Temat do zamknięcia. 

ram-laptop-NP350V5C.png

Edytowane przez katana1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.