x-kom hosting

Antywirus- lepiej płacić czy brać darmowy?

skalniak
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad wyborem antywirusa. Do tej pory używałem bezpłatnego oprogramowania, jednak teraz myślę nad tym czy nie lepiej zapłacić i mieć chociaż pewność, że wszystko będzie ok. Czego wy używacie? Lepiej zapłacić czy szperać wśród darmowych? I jeszcze jedno pytanie- co myślicie o silnikach Bitdefendera? Czytałem wiele różnych opinii, zastanawiam się jak się do nich odnieść.

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Lepiej miec darmowego antywirusa niz wogóle to 1 kwestia. Jezeli nie pobierasz duzo plików z torentów nie wchodzisz na podejrzane strony to darmowy antywirus ci w zupełności wystarczy(oczywiście nie ma co porównywać darmowego i płatnego w skutecznosci działania bo to oczywista sprawa), z drugiej strony jak masz ważne pliki albo pracujesz na pc warto zainwestować w płatny antywirusus. Ale pamiętaj ze nawet najlepszy antywirus nie zastąpi ci chłodnej głowy i logicznego myslenia w surfowaniu w necie. Co do bitdefendera jest w czołówce najepszych silników i jest dobrym wyborem.  

magda_koz
komentarz
komentarz

Ja od dawna korzystam wyłącznie z darmowej wersji Avasta i nie miałam problemów z wirusami a od czasu do czasu robie sobie skan i wywalam podejrzane pliki.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Moim zdaniem lepiej dopłacić, tym bardziej że nie są to wielkie koszta.

Np. McAffe na 1 stanowisko można już mieć za jakieś 3dyszki.

Konfederat
komentarz
komentarz

Ja kilka dni temu za bodajże 44zł kupiłem klucz do Kaspersky Anti Virus, na rok 1pc.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Wczoraj było bardzo dużo ofert na oprogramowanie m.in. McAffe BOX 15zł. 

Matematyk0
komentarz
komentarz

A ja już dawno się przekonałem, że jedynym skutecznym antywirusem jest format. Miałem kilka darmowych, miałem kilka płatnych i w tym momencie mam tylko MS Security Essentials, pliki na czterech dyskach logicznych, dwóch fizycznych, przy czym na jednym tylko system (i folder na pobrane pliki), a na drugim cała reszta. Nie odwiedzam niepewnych stron, nie ściągam z nieznanych źródeł, ze stron wymagających używania ichnych akceleratorów pobierania (typu dobreprogramy). Raz na rok-dwa format i mogę spać spokojnie :)

krzysiuus
komentarz
komentarz

Sory ale jak pobierasz niesprawdzone pliki/piraty/czy inne badziewie to nawet najlepszy antywirus nie pomoże. 

U mnie system chodzi już 5lat w domowym komputerze.

skalniak
komentarz
komentarz
Dnia 24.11.2016 o 12:50, lukasz298punto napisał:

Lepiej miec darmowego antywirusa niz wogóle to 1 kwestia. Jezeli nie pobierasz duzo plików z torentów nie wchodzisz na podejrzane strony to darmowy antywirus ci w zupełności wystarczy(oczywiście nie ma co porównywać darmowego i płatnego w skutecznosci działania bo to oczywista sprawa), z drugiej strony jak masz ważne pliki albo pracujesz na pc warto zainwestować w płatny antywirusus. Ale pamiętaj ze nawet najlepszy antywirus nie zastąpi ci chłodnej głowy i logicznego myslenia w surfowaniu w necie. Co do bitdefendera jest w czołówce najepszych silników i jest dobrym wyborem.  

Pracuję na komputerze w domu więc dodatkowa ochrona  byłaby wskazana. Nie chcę nawet myśleć o konsekwencjach zaszyfrowania czy usunięcia wszystkich plików:/

Dnia 24.11.2016 o 17:14, magda_koz napisał:

Ja od dawna korzystam wyłącznie z darmowej wersji Avasta i nie miałam problemów z wirusami a od czasu do czasu robie sobie skan i wywalam podejrzane pliki.

Avasta niestety nie darzę zaufaniem, dawniej miałem z nim nieprzyjemne doświadczenia.

Dnia 24.11.2016 o 17:15, krzysiuus napisał:

Moim zdaniem lepiej dopłacić, tym bardziej że nie są to wielkie koszta.

Np. McAffe na 1 stanowisko można już mieć za jakieś 3dyszki.

Również wolałbym dopłacić i mieć chociaż pewność, że wszystko będzie tak jak bym chciał, tyle, że McAffe akurat słynie ze spamerstwa niestety :(

Dnia 26.11.2016 o 18:51, Matematyk0 napisał:

A ja już dawno się przekonałem, że jedynym skutecznym antywirusem jest format. Miałem kilka darmowych, miałem kilka płatnych i w tym momencie mam tylko MS Security Essentials, pliki na czterech dyskach logicznych, dwóch fizycznych, przy czym na jednym tylko system (i folder na pobrane pliki), a na drugim cała reszta. Nie odwiedzam niepewnych stron, nie ściągam z nieznanych źródeł, ze stron wymagających używania ichnych akceleratorów pobierania (typu dobreprogramy). Raz na rok-dwa format i mogę spać spokojnie :)

Formatowanie formatowaniem, ale jednak poszukuję antywirusa :)

krzysiuus
komentarz
komentarz

Co rozumiesz pod pojęciem spamerstwa? Mailingi? Jeżeli tak to w ustawieniach konta można wyłączyć zgodę na otrzymywanie treści marketingowych albo ostatecznie zablokować ich adres email.

Krzysztof Nowak
komentarz
komentarz

Kaspersky czy Nod 32 dało się już kupić po 50 zł :)

amso
komentarz
komentarz

A ja mam wrażenie, że to bardziej chodzi o to, czy ktoś wie co robi w necie czy nie. Sam mam co prawda Noda, ale cały rok siedzi on hmm i nic nie robi bo po prostu nie ściągam jakiś "bezeceństw" :P. Nod 32 mogę tylko śmiwało polecić bo jest lekki przyjemnie chodzi i nie obciąża zbytnio sprzętu.

kielbawgebe
komentarz
komentarz

Może arcabit? Jest tam opcja wypróbowania przez jakiś tam czas za darmo, a potem za jakąś niewielką kasę. Masz tam dwa silniki, ochronę przed ransomware pewniaka, a i made in Poland ;) Używam już prawie rok i nie planuję zmieniać.

skalniak
komentarz
komentarz

Czytałem, że jeden z tych silników jest autorski- jak się sprawuje? Bo bitdefender to wiem, że często jest chwalony, bardziej ciekawi mnie opcja z tym pierwszym ;)

Ktoś wyżej pisał o kasperskym, ale to niestety nie dla mnie, po ostatniej aferze mam do tego programu można powiedzieć "odrzut", myślę, że na dłuższy czas :P

kielbawgebe
komentarz
komentarz
Dnia 12.12.2016 o 11:44, skalniak napisał:

Czytałem, że jeden z tych silników jest autorski- jak się sprawuje? Bo bitdefender to wiem, że często jest chwalony, bardziej ciekawi mnie opcja z tym pierwszym ;)

Ktoś wyżej pisał o kasperskym, ale to niestety nie dla mnie, po ostatniej aferze mam do tego programu można powiedzieć "odrzut", myślę, że na dłuższy czas :P

Bardzo spoko, razem z bitdefenderem dają dobry efekt. Zawsze może też sobie wypróbować miesiąc za darmo z resztą, także nawet jeśli ci nie podpasuje to nie musisz od razu płacić. Choć sądzę, że przypadnie ci du gustu, tak przynajmniej było ze znajomymi, którym polecałem :P

Szrostki Krulik
komentarz
komentarz

Każdy z nowych antywirusów już nie obciąża komputera tak jak dawniej. Używałem nortona jak dostałem za free na rok do laptopa złego słowa powiedzieć nie mogę, a dawnej norton to był żał.

  • 4 tygodnie później...
iza121
komentarz
komentarz

a co myślicie o zone alarm? 

 

ewentualnie co byście polecili darmowego z firewallem? 

skalniak
komentarz
komentarz

Czysto informacyjnie- ostatecznie zdecydowałem się na arcabita. Silniki jak najbardziej dają radę, wszystkie pozytywy o bitdefenderze to prawda. Obsługę ogarniam, więc jest git :) Nie spamują za dużo, no i co najważniejsze- nic nie ma prawa się przedrzeć :P Także @kielbawgebe dziękóweczka!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.