x-kom hosting

[700] Tablet - rozmowy na Skype, youtube, facebook

lacecurtain888
utworzono
utworzono (edytowane)

Chciałabym w końcu kupić sobie tablet ;)

Obecnie mam tylko starego laptopa, który już ledwo zipie. Ale na razie chciałabym skupić się na zakupie tabletu. Mały, przenośny sprzęt, który łatwo ze sobą wszędzie zabrać.

Waham się pomiędzy 7 (8,9) a 10 cali. Nie mam smartphona, więc ciężko mi ocenić czy komfort użytkowania 7-calowego tabletu będzie wystarczający.

Do czego jest mi potrzebny taki sprzęt?

- Skype (chciałabym swobodnie chodzić po mieszkaniu i rozmawiać, a nie jak do tej pory siedzieć przy biurku - mój staruszek laptop od dawna nie ma baterii i jest zależny od prądu ;) )

- rozmowy na fb (j.w.)

- youtube

- fora internetowe

 

NIE gram w żadne gry, tego rodzaju rozrywka w ogóle mnie nie interesuje.

 

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprawy komputerowe, ale zastanawia mnie kwestia internetu. W mieszkaniu mam wi-fi. Zakładam, że każdy tablet będzie działał w wi-fi? 

 

Nie ukrywam, że najbardziej spodobały mi się Samsungi ;) Zrobiłam wstępne rozeznanie w sklepie rtv. Myślę, że mogę wydać ok. 700 zł.

Edytowane przez lacecurtain888

Youki
komentarz
komentarz
40 minut temu, lacecurtain888 napisał:

No i tak nieśmiało zastanawiam się czy do tabletu da się podłączyć klawiaturę?

Zależy od urządzenia, systemu operacyjnego. 

 

Tak, z Wi-Fi nie ma problemów, do modemu 3G/LTE trzeba dopłacać.

 

O ile nie przeszkadza Ci roczna gwarancja, pojemne ogniwo, duży ekran o wysokiej rozdzielczości, przyzwoita wydajność. Do tego były dedykowane klawiatury do tego modelu

http://allegro.pl/tablet-lenovo-yoga-2-10-fhd-1050f-16gb-16-godzin-i6566894081.html

 

lacecurtain888
komentarz
komentarz
23 minuty temu, Youki napisał:

Zależy od urządzenia, systemu operacyjnego. 

 

Tak, z Wi-Fi nie ma problemów, do modemu 3G/LTE trzeba dopłacać.

 

O ile nie przeszkadza Ci roczna gwarancja, pojemne ogniwo, duży ekran o wysokiej rozdzielczości, przyzwoita wydajność. Do tego były dedykowane klawiatury do tego modelu

http://allegro.pl/tablet-lenovo-yoga-2-10-fhd-1050f-16gb-16-godzin-i6566894081.html

 

 

Dziękuję za pierwszą odpowiedź :)

 

Hmm a możemy jednak zapomnieć o klawiaturze? ;) Chyba niepotrzebnie o tym wspominałam. Pewnie jak laptop już ostatecznie padnie no i tak kupię nowy. I problem się rozwiąże. 

 

Chciałabym jednak skupić się na jakości tabletu i na tym, żeby odpowiadał moim oczekiwaniom (Skype!, fb, youtube).

lacecurtain888
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Krzysztof Nowak napisał:

Samsung Galaxy Tab A 7.0 - czas pracy, jakość wykonania, niezły ekran, kompaktowy rozmiar, tryb czytania, slot kart microSD do 128GB

radio FM i GPS

http://www.x-kom.pl/p/292146-tablet-7-samsung-galaxy-tab-a-70-t285-quad-1536mb-8gb-czarny-lte.html

 

Fajny :) 

 

Teraz wyjdę na kompletnego laika, ale... Widziałam, że są takie specjalne etui do tabletów z klawiaturą. Czy da się to podpiąć do tego modelu? 

Nawet mała klawiatura bardzo ułatwiłaby mi życie. Właściwie nie umiem pisać inaczej niż na klawiaturze, bo nigdy nie korzystałam z ekranu dotykowego :D 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli tablet obsługuję USB OTG to można, tylko w większości przypadków nie ma co liczyć na obsługę polskich znaków diakratycznych. 

lacecurtain888
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Jeśli tablet obsługuję USB OTG to można, tylko w większości przypadków nie ma co liczyć na obsługę polskich znaków diakratycznych. 

 

Dziękuję :)

To nie problem, bo gadam/piszę głównie po angielsku :) 

Poważnie zastanowię się nad tym Samsungiem.

Krzysztof Nowak
komentarz
komentarz

Będziesz zadowolony :D

Ewentualnie zobacz jeszcze promocje w czarny piątek w x-kom.

lacecurtain888
komentarz
komentarz

Jestem kobietą ;)

 

Waham się pomiędzy:

Tablet SAMSUNG Galaxy Tab A T280 - ok. 500 zł
Tablet SAMSUNG Galaxy Tab A T285 LTE  - ok. 700 zł

Nie wiem czy kiedyś wykorzystam ten Internet LTE. Na razie nic na to nie wskazuje... Może nie warto przepłacać?

 

Dżony2
komentarz
komentarz

Mnie jakoś te SAmsungi nie przekonały i w ostatecznym rozrachunku jak sobie zmieniałem to wziąłem Lenovo TAB2. Kobitka moja ma z kolei Yogę ale to już inna półka cenowa. 

lacecurtain888
komentarz
komentarz

Jeszcze zastanawiam się czy zamiast tabletu nie kupić małego notebooka (10 cali).

Zastanawiam się co będzie wygodniejsze, co lepsze do gadania na skype i pisania wiadomości (fb), maili. Rozmowa musi toczyć się w miarę płynnie i obawiam się, że z ekranem dotykowym to będzie trudne. I niewygodne :/

Nie wiem... Co radzicie?

Nie mam smartphona i nigdy nie używałam ekranu dotykowego. Zależy mi na tym, żeby szybko pisać wiadomości, no i żeby skype płynnie chodził.

Youki
komentarz
komentarz

Tylko notebooka w tej cenie żadnego wartego zakupu nie dostaniesz. ;)

lacecurtain888
komentarz
komentarz

A jak dołożę 2 stówy? 3 stówy? ;)

Youki
komentarz
komentarz

Używany, poleasingowy, z roczną gwarancją ThinkPad X230, może 240 znajdziesz. Nie ma szans na nic opłacalnego z nówek w tej cenie.

lacecurtain888
komentarz
komentarz

Hmm to już lepiej kupię zwykły tablet, a do niego klawiaturę :)

A na nowy laptop i tak muszę zacząć odkładać.

Czy jest duża różnica w działaniu tabletów z 1GB RAMu a 1,5 GB (Samsungi)? No bo jeżeli np. Lenovo za 300 zł będzie działał tak samo jak Samsung za 700 to chyba nie ma sensu przepłacać? Nie planuję instalowania żadnych aplikacji. Chcę tylko przeglądać internet, gadać na fb i skype...

lacecurtain888
komentarz
komentarz

A coś takiego?

Acer Aspire Switch 10 (NT.L47EP.002)
Przekątna 10,1" system Windows 8.1, pamięć 2GB RAM, dysk 32GB SSD. Posiada Wi-Fi

(jest w kategorii sklepu: laptopy 2w1)

Nie oczekuję cudów, ale kompletnego badziewia też nie chcę... Skype, fb, youtube, internet, żadnych gier czy aplikacji.

programmaker
komentarz
komentarz (edytowane)

w Win na tablecie nie warto iść, zaufaj mi.

a ja Wam powiem, że ja nie pchałbym się w Samsungi (mają bardzo czuły dotyk - wystarczy przyłożyć palec na odległość +/- 2mm od ekranu aby ekran zareagował) tylko poszedłbym w kierunku iPada. Mam od ponad roku, używam i powiem tyle - sprzęt po prostu działa. Fakt - trzeba zmienić niektóre przyzwyczajenia z Androida (np. pasek skrótów wysuwany od dołu, pasek powiadomień zawiera tylko powiadomienia, brak klawisza wstecz (cofanie pociągnięciem od lewej do prawej), itp. Aktualizacje są co +/- 3 m-ce, system mega-stabilny (BRAK lagów). 

 

http://www.apple.com/pl/shop/buy-ipad/ipad-air-2/32gb-srebrny-wifi

Edytowane przez programmaker
Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, programmaker napisał:

w Win na tablecie nie warto iść

Warto, ale przy sensownej specyfikacji z jakimś wydajnym CPU i 8 GB RAM, a nie takie pochodne Atoma i 2/4 GB RAM :cfaniak:

lacecurtain888
komentarz
komentarz

Cena iPada to dla mnie kosmos ;)

Co prawda przyzwyczajeń nie musiałabym zmieniać, bo nigdy nie korzystałam z urządzenia z Androidem, no ale... Nie ma opcji.

Obawiam się tez, że w tablecie może mi brakować tego co mam teraz w Windowsie - przeskakiwania między oknami. Tzn. piszę coś na fb, zaglądam do słownika ang-pol, sprawdzam coś w google... 

Chyba założę nowy temat o laptopach 10-calowych. 

Ale bardzo Wam dziękuję za pomoc :) 

programmaker
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, lacecurtain888 napisał:

może mi brakować tego co mam teraz w Windowsie - przeskakiwania między oknami. (...)

Nie będzie brakować, wystarczy przez 3 sek przytrzymać klawisz Początek..... i już masz podgląd (od IOS 10.3 nawet live) otwartych okien w postaci siatki (3x3 lub 3x4).

 

1 godzinę temu, Youki napisał:

Warto, ale przy sensownej specyfikacji z jakimś wydajnym CPU i 8 GB RAM, a nie takie pochodne Atoma i 2/4 GB RAM :cfaniak:

tak, ale cena takiego tabletu = cena taniego laptopa, więc mając wydać tyle to ja już wole kupić tani laptop zamiast tabletu

 

Cytuj

Cena iPada to dla mnie kosmos ;)

eee tam, niektóre solidnie wyposażone tablety na Androidzie kosztują więcej.... :)

Edytowane przez programmaker
Krzysztof Nowak
komentarz
komentarz

Nie sądze autor szuka tabletu do 700 zł a nie 2000 xD to 3 x tyle.

  • 3 tygodnie później...
Dżony2
komentarz
komentarz

Panowie co sądzicie o tym modelu Lenovo? U mnie nadszedl czas na zmiany i myslę nad nim,a moze i tym samym pomogę autorowi. 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

1 gb ramu na androidzie to masakra. Ja mam kiano intelect x2 ( 4gb ram, ssd 64gb) i nie narzekam, zero lagów..Internet, filmy, skype, edycja dokumentów i proste gierki śmigają. A bateria trzyma 8 godz :D Zaletą win10 jest odtwarzanie bezproblemowe filmów np na zalukaj gdzie na androidzie jest problem z flashem :P A jak sie potrafi skonfigurować windowsa to i problemu z aktualizacjami nie ma ;)

Edytowane przez anioł2009

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.