x-kom hosting

Kompatybilny RAM

Kaliyo
utworzono
utworzono

Czy pamięć HX318C10FBK2/16 (2 x 8GB DDR3 1866Hz CL10 240pin SDRAM 1.5V) będą działać z Asusem M5A78L-M LX? Bo już się zgubiłem. Z instrukcji płyty wynika, że 16GB i 1866Hz są obsługiwane. Niby 1866Hz jest oznaczone jako OC. Nigdzie w QVL producenta płyty jej nie widzę. A jest jakaś różnica między SS a SD w tym przypadku, bo płyta ma i tak dwie sloty na RAM?

Youki
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Kaliyo napisał:

Niby 1866Hz jest oznaczone jako OC

Czyli będziesz musiał ręcznie ustawić taktowanie.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Kaliyo
komentarz
komentarz

Rzeczywiście, dzięki za podpowiedź. Ustawienie na auto wykrzacza windowsa przy uruchamianiu. Ale mogę ustawić tylko 800Hz bo przy 933Hz też się nie uruchamia. Napięcie i te wszystkie opóźnienia CL na auto, bo nie mam pojęcia jak powinny optymalnie wyglądać.

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj na 1.65V odpalić przy 1866 MHz.

zabas85
komentarz
komentarz

Witam.

Mam podobny problem dokładnie na tej samej płycie głownej czuli na Asus M5A78L-M LX. Zakupiłem i dzis zamontowałem RAm Goodram Play 4Gb 1866Hz. SDRam.  Niby płyta powinna obsługiwać takie ramy ale pokazuje mi tylko że działa w trybie 667Hz jak poprzedni ram. Problem w tym że w Biosie nie moge zmienić taktowania pamieci na wiecej jak 800Hz a i tak w CPU-Z pokazuje że działa jako 667Hz. Przy zmianie napięcia na 1,6V windows nie chciał zastartowac.zrzut z cpu-z EDKOMP.html

 

 

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?

zabas85
komentarz
komentarz

Bios w wersji 1601 - najnowszej z 2013 jaka znalazłem na stronie Asus;a

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Jak na 1.65V też nie rusza to widocznie nie będą działać na tym takcie. 

Ewentualnie pobaw się jeszcze timingami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.