x-kom hosting

trzecia kość nie współgra

kubagry
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio na forum pytałem o kostkę ram którą będzie pasować do pozostałych (załączniki), po pozytywnej opinii zakupiłem ją.

Natomiast po zainstalowaniu mam problem, nie mogę włączyć komputera, cały czas wywalany jest bluescreen z różnymi błędami. Próbowałem nawet formatować system, lecz się to nie udaje. Próbowałem podpinać nową kość 4GB (zdjęcie) + 2GB (zdjęcie) starą i działa. W konfiguracji 4+2 wszystko działa, natomiast przy 4+2+2 pojawiają się te błędy.

Bardzo proszę o pomoc

dddd.jpg.bf5bc1259bef182ce10d436bedaaadff.jpg

IMG_4399.thumb.JPG.37293705580266dbe99f20d096a4d0fc.JPG

Zdjęcie 21.11.2016, 23 09 00.jpg

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Podaj konfiguracje pc

kubagry
komentarz
komentarz

AMD Phenom II X6 1090T Socket AM3
Gigabyte GA-890GPA-UD3H rev2.0
Crucial DDR3 2x2GB   1x4GB
AMD Radeon HD 5800 Sersies 1024 MBytes GDDR5 
TOSHIBA MK5059GSXP ATA 500GB

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Kosci masz podłączone 2gb i 2gb do jednego koloru na złączu plyty głównej(np niebieskiego lub białego) ?

kubagry
komentarz
komentarz

dokładnie tak.

lukasz298punto
komentarz
komentarz

zzy konfiguracja 2+2 działa ?

kubagry
komentarz
komentarz

tak, konfiguracja 2+2 to moja podstawowa konfiguracja od prawie dwóch lat. Teraz dokupiłem 1x4 i nie działa 4+2+2, ale działa 4+2.

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Pewnie masz cos takiego, ze jak twoja płyta wyłapie dual chanel na dwóch slotach i dołożysz jeszcze jedną kosć to bedzie wymagać dual chanel na kolejnych slotach ale sie nie doczeka bo nie masz 2 identycznych kosci 4gb ramu. Mam nadzieje ze rozumiesz, jezeli dasz rade wejsc do biosu i pogrzebać w ustawieniach ramu( szukaj nazwy dual chanel). W ostateczności dokup taką samą kosc ramu jak masz 4gb. 

kubagry
komentarz
komentarz

Rozumiem, ale nie chcę się opierać tylko na przypuszczeniach. W biosie nie mam opcji do zmiany dual channel. W załączniku info przed bluscreen'em, wykrywa 8GB jako OK.

IMG_4481.JPG

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.