x-kom hosting

16GB RAM do Laptopa

Mixonik
utworzono
utworzono

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupienia 16GB RAM do mojego laptopa, jest to dokładnie ten model: https://www.dreammachines.pl/prezentacja/G1060-17PL10

Nigdy nie kupowałem RAMu do laptopa, także nie wiem w co warto celować w tym wypadku.

 

Pozdrawiam.

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Jeżeli nie używasz laptopa do zaawansowanej pracy nie potrzeba ci az 16gb(8gb dla zwyklego goscia wystarczy jeszcze przez min 4 lata).

Ale jak musisz to warto przyglądnąć sie temu modelowi http://www.komputronik.pl/product/315949/hyperx-16gb-1x16gb-2133mhz-ddr4-cl13-sodimm-impact-.html?gclid=Cj0KEQiA08rBBRDUn4qproqwzYMBEiQAqpznsw1dXGoJPq4TzVMu8dfXG0R_INhZwtkGvkuWn03g8PMaAvHk8P8HAQ&gclsrc=aw.ds 

Mixonik
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej brać 2x8GB czy 16GB?

Powiem szczerze że wolę zabezpieczyć się na przyszłość, nie wiadomo jakie zlecenie mogę otrzymać.

Słyszałem że RipJaws robię całkiem porządny RAM.

Edytowane przez Mixonik
janekosa
komentarz
komentarz
Dnia 21.11.2016 o 22:56, lukasz298punto napisał:

8gb dla zwyklego goscia wystarczy jeszcze przez min 4 lata

Dobre :D A skąd takie wnioski? Z fusów czy zwierzęcych wnętrzności?


Nie wypisuj bzdur, w niektórych grach już w tej chwili 8 GB jest absolutnie na styk.

  • Dobra wypowiedź 1
lukasz298punto
komentarz
komentarz
13 minut temu, janekosa napisał:

Dobre :D A skąd takie wnioski? Z fusów czy zwierzęcych wnętrzności?


Nie wypisuj bzdur, w niektórych grach już w tej chwili 8 GB jest absolutnie na styk.

 

Podaj mi przykład gry która zżera tyle pamięci(najlepiej testy) to po pierwsze po 2 napisałem wyraźnie ze zwykłemu użytkownikowi(który przeglada internet, word i okazjonalnie gra w  niewymagajace gry) a nie gejmerowi który gra w 4k. Po 3 sam nieraz miałem okazje mieć włączoną grę w tle, photoshopa i lightrooma które w dodatku renderowały grafikę oraz chromke(ktora lubi ram) i jakoś 8gb wystarczyło w zupełności. Więc te twoje bajeczki ze w dzisiejszych czasch bez 16gb nic na kompie nie zrobisz możesz sobie schować wiesz gdzie. Wzrost zuzycia ramu niej est tak gwałtowny jak kilka lat temu wiec dam se rekę uciąć ze 8gb wystarczy spokojnie za 4lat. 

janekosa
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiedźmin 3 potrafi zużyć 6,5 (tak, mówimy o 4k, ale to jest gra która już istnieje a Ty mówisz o 4 latach w przód). 
Minecraft potrafi zużyć tyle ile mu dasz (są filmiki z 128 GB zużytym - poszukaj).

Niejedna gra we wczesnych wersjach ma problemy z wyciekiem pamięci i potrafi po godzinie grania te 8 GB zapchać (BF1 beta, Arkham Knight) - problem z grą powiesz. Oczywiście, ale jak masz 16 GB RAM to nigdy tego problemu nie odczujesz.

GTA 5 potrafi zużyć 7 i więcej. Nie potrzebuje tyle - zgadzam się. Ale jak mu dasz to weźmie i nie bez powodu. Więcej rzeczy trzymanych w pamięci podręcznej oznacza mniej operacji dyskowych. 

 

 

Nie twierdzę, że są gry w tej chwili które potrzebują koniecznie więcej niż 8 GB RAM. Nie ma. Ale wyciągasz z rękawa jakiś abstrakcyjny okres 4 lat przez który absolutnie nie wiadomo co się wydarzy i mówisz to jako prawdę objawioną. To jest niepoważne.

 

A żeby nie być gołosłownym załączam screena. Odpalone GTA 5 (nawet nie na max detalach), ze 20 stron w chromie (z czego 4 youtube a reszta to nieobciążające strony statyczne), skype.

RAM.png

Edytowane przez janekosa
lukasz298punto
komentarz
komentarz

Powtarzam to już 100 raz odnoszę się do  "zwykłemu użytkownikowi(który przeglada internet, word i okazjonalnie gra w  niewymagajace gry)",  któremu 8gb starczy na 4 lata. 

janekosa
komentarz
komentarz

No tak. bo taki właśnie użytkownik najczęściej kupuje laptopa z 6700hq i GTX 1060. idź gadaj bzdury gdzieś indziej.

Krzysztof Nowak
komentarz
komentarz

8 Gb na dzisiejszy czas jest spokojnie wystarczające ale za rok dwa może sie okazać mało ALE w zależności co będziemy robić na danym sprzęcie.

lukasz298punto
komentarz
komentarz
6 godzin temu, janekosa napisał:

No tak. bo taki właśnie użytkownik najczęściej kupuje laptopa z 6700hq i GTX 1060. idź gadaj bzdury gdzieś indziej.

Z tobą się nie idzie dogadać przecież mówiłem że 8gb wystarczy na 4 lata ale nic nie mówiłem o tym laptopie (chociaż na dzień dzisiejszy 8 to dla tego lapka wystarczająco). Moja wypowiedź wcześniejsza chyba była zrozumiała i skierowana była do ogółu czyli do tzw zwykłego niewyamagajcego użytkownika, to nie wiem czemu zrozumiałeś to inaczej . Jak dla mnie koniec dyskusji . 

janekosa
komentarz
komentarz

Twoja odpowiedź była skierowana do autora tematu. A jeżeli nie, to jest zwyczajnym spamem. Możesz sobie nawet powiedzieć że 2 GB wystarczy dla zwykłego użytkownika w temacie "komputer do gier" i potem maskując swój brak wiedzy się tlumaczyć, że dla Ciebie zwykły użytkownik to taki który nie włącza komputera. Nie zmieni to faktu, że w tym kontekście wprowadzasz autora w błąd. 

Poza tym przed chwilą sugerowałeś też że nie ma gier które zużywają te 8 GB. Zacytować, czy sam znajdziesz? A co mi tam. Zaraz pewnie zedytujesz post, bo ewidentnie do błędu przyznać się nie potrafisz. 

17 godzin temu, lukasz298punto napisał:

 

Podaj mi przykład gry która zżera tyle pamięci 

 

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Popatrz na mój 1 post, gdzie jest wprowadzanie autora w błąd? wyraźnie powiedziałem ze jak nie używa lapka do zaawansowanych rzeczy nie potrzeba mu az tyle ramu i tylko wspomniałem na marginesie ze uważam ze 8gb ramu wystarczy na 4 lata(czy ty myslisz ze w ciągu 4 lat tak sie rozwinie przemysł it ze nei wystarczy 8gb dla przecietnego uzytkownika? Przyjdę na to forum za 4 lata i wtedy się sam przekonasz ze nie masz racji.) dla mnie koniec dyskusji w tym temacie, tylko burdel robimy jak chcesz to pisz n PW. 

Krzysztof Nowak
komentarz
komentarz

Chłopaki a nie lepiej na PW :) szkoda spamować temat.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.