x-kom hosting

Duży problem z ramem ponad 80% w użyciu z 16GB przy bezczynności

viepovsky
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

krótko mówiąc potrzebuje waszej pomocy.

Od dłuższego czasu miałem problemy z pamięcią ram(są to kości DDR4 o czestotliwosci do chyba 3000), objawiało się to tak, że po dłuższym działaniu komputera komputer zżerał więcej pamięci, tak że po 4-5h musiałem robić restart kompa bo miał 100% zużytej pamięci przy niczym nie włączonym. Jakoś dawałem z tym radę. Jednak teraz wystarczy, że włączę komputer, a już na starcie mam zeżarte 85%, to już jest lekka paranoja :D W tym momencie pomaga tylko wejście w monitor zasobów i powyłączanie na chybił trafił procesów z svchost.exe i ponowny restart kompa. Wtedy jak włączę komputer mam normalnie 12-15% bez niczego włączonego, lecz i tak w miare upływu czasu się trochę zwiększa. Kiedy znów wyłączę komputer i z powrotem włączę to znowu mam 80% zajętej pamięci. I znowu muszę wyłączać te procesy i restart kompa. Można na łeb dostać :D

Prosiłem już wujka google o pomoc, nie mogłem znaleźć żadnego rozwiązania, dlatego może z was ktoś jest w stanie mi pomóc?

 

edit: ostatni screen z restartu kompa jak wyłączę svchost.exe ręcznie w monitorze zasobów

 

ram1.png

ram2.png

ram3.png

ram4.png

ram5.png

Edytowane przez viepovsky

Youki
komentarz
komentarz

Wykonaj czysty rozruch i sprwadź czy tak samo masz.

 

  • Dobra wypowiedź 1
viepovsky
komentarz
komentarz

Wykonałem czysty rozruch(nie wyłączając tylko avasta bo nie potrafiłem) i pamięć jest w normie ok 12%

viepovsky
komentarz
komentarz

Czyli w tym przypadku przyczyną był jakiś program działający w tle? Da radę sprawdzić co dokładnie mieszało, żebym mógł to kompletnie usunąć z systemu?

Youki
komentarz
komentarz

To teraz po kolei zaznaczaj każdy program i sprawdź po prostu co wtedy powoduje użycie. :)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.