x-kom hosting

Problem z odczytaniem płyt i łącznością bluetooth.

paulinag
utworzono
utworzono

Witam, mam następujący problem z moim komputerem marki Lenovo Z710 a mianowicie nie czyta mi wszystkich płyt CD. oraz mam problem z połączeniem telefonu z laptopem poprzez bluetooth.

Od razu podkreślam, że płyty te są w stanie idealnym więc nie ma mowy o problemie wynikającym z płyty.

W związku z w/w zadzwoniłam do ubezpieczyciela gdyż komputer ten mam ubezpieczony i dostałam taką oto informację:

"Dzień dobry,
w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z dnia 15.11.2016 przesyłam informację dotyczącą sposobu rozwiązania usterki ubezpieczonego sprzętu.
Komputer nie czyta płyt, podłączonego nośnika, np. dysku zewnętrznego, karty, telefonu
Należy sprawdzić, czy oprogramowanie zostało zainstalowane (np. do odczytu płyt DVD, sterowniki do obsługi podłączonego modelu, program/sterownik do obsługi dysku."

I tutaj moje pytanie do Państwa: jakie jest odpowiednie oprogramowanie (chodzi o konkretną nazwę) dla mojego komputera.

Będę wdzięczna za każdą pomoc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy laptop w ogóle "widzi" napęd CD/DVD, widać go spod systemu operacyjnego (zapewne Windowsa)?

 

Sterowników do napędu praktycznie nigdy nie instaluje się samodzielnie, system operacyjny powinien je sobie samodzielnie zainstalować i być w stanie używać napędu bez naszej ingerencji.

 

Czy na naklejkach na laptopie jest jeszcze podany jakiś dokładniejszy model po tym Z710? (Takie naklejki na ogół są od spodu komputera).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.