x-kom hosting

Trzy monitory na Dell Latitude e6530 - czy zadziała.

zefciu
utworzono
utworzono

Hej!

Posiadam laptopa Dell Latitude e6530, który dobrze mi służy do moich celów. Chciałbym jednak móc korzystać z niego "stacjonarnie" w konfiguracji trzymonitorowej (wbudowany + dwa zewnętrzne). Kiedyś próbowałem podłączyć dwa monitory przez stację dokującą. Jeden do DVI, drugi do DP. Nie działało, tzn. mogłem korzystać tylko z dwóch monitorów w danym momencie. Teraz czytam, że GPU w tym lapku (Intel HD 4000) wspiera konfigurację trzymonitorową, ale tylko jeśli dwa monitory są podłączone przez DP. Niestety wbudowany monitor to LVDS a nie eDP, więc potrzebuję dwóch monitorów DP. Istnieje stacja dokująca PR02X, która ma dwa porty DP. Niestety DELL na swojej stronie nie podaje, jakoby była kompatybilna z moim lapkiem. Wielu sprzedawców na alledrogo jednak taką kompatybilność stwierdza.

 

I teraz pytanie - zadziała mi taka konfiguracja (Latitude E5430 + stacja PR02X + dwa monitory FullHD na DP)? Będę mógł korzystać ze wszystkich trzech ekranów? Nie wiem, czy ktoś może mi to na 100% potwierdzić, ale chętnie usłyszę wskazówki, co mógłbym jeszcze sprawdzić zanim wydam pieniądze na stację.

amso
komentarz
komentarz

" Podczas korzystania z technologii DisplayPort ze swoim laptopem Dell Latitude można uruchomić maksymalnie 3 monitorów za pomocą karty graficznej Intel HD. " czyli stacja dokująca bez problemu rozdzeli na tyle sprzetów sygnał nie powinno być problemu :). To oficjalna odpowiedź Della :)

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
zefciu
komentarz
komentarz

Chciałbym tylko potwierdzić, że po zakupieniu stacji i podłączeniu wszystkiego ładnie działa. Trzy monitory widoczne w menedżerze KDE można ustawić niezależnie.

krystian922
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli jest procesor co najmniej 3 Generacji - ta wprowadziła obsługę trzech wyświetlaczy, to niewidzę problemu.

Edytowane przez krystian922
amso
komentarz
komentarz

Dell e6530 posiada tylko procki trzeciej generacji więc musi działać ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.