x-kom hosting

Ram problem ddr 2

Maniex PL
utworzono
utworzono

Dokupiłem do mojego blaszaka 4gb ramu w kościach 2gb, DDR2-1066 kingmax KLEE88F-B8KU6 zdecydowałem się na ten bo i takiego posiadam 4 gb i problem tkwi w tym że po podłączeniu w różnych kombinacjach komputer robi piiiiiiiiiiiii i czarny ekran i za ciorta nie da się go uruchomić moja płyta główna to gigabyte GA-MA770-UD3,  proszę o pomoc bo już ręce opadają :(   

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Z tego co mi wiadomo masz obsługe dwukanałowej pamięci DDR2 1200+, czy jak włożysz jedna kość 2gb to tez piszczy?

Maniex PL
komentarz
komentarz

Powiem ci tak na starej kości odpala normalnie, natomiast na jednej nowej pokazuje się strona startowa karty i się zawiesza a na drugiej nowej piiika

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Ty masz 4 kosci pamięci czy 3? Sprawdz te nowe ksoci czy są sprawne w innym pc.

Maniex PL
komentarz
komentarz (edytowane)

mam stare 2x2gb i dwie nowe 2x2gb, no dziś raczej nie sprawdzę na innym kompie, dziwi mnie to że nie działa :( 

zrobiłem jeszcze taki myk że podpiąłem dwie stare kości i jedną nową razem 6gb i wyświetliła się strona płyty i się zwiesił :blink: 

Edytowane przez Maniex PL
Youki
komentarz
komentarz

Widocznie te kostki nie są kompatybilne, szukaj max 800 MHz 

Maniex PL
komentarz
komentarz

ale weź mi wytłumacz jak mogą być nie kompatybilne jeżeli mam takie dwie stare i do dziś wszystko działa, a na tych co kupiłem to nawet w po jedynkę nic z tego nr. niby ten sam marka ta sama taktowanie 1066 czyli takie samo a nie działa cuda normalnie cuda.

Youki
komentarz
komentarz

Normalnie, gryzienie się czy inne anomalie pamięci RAM to kwestia losowa.

Maniex PL
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany obie kości z zakupu były uszkodzone. Jakie byście polecili? chodzi mi o 2x2gb ddr2 1066 

Youki
komentarz
komentarz

1066 przeważnie są znacznie droższe, a dużej różnicy nie będzie. Szukaj tańszych, kompatybilne 800 MHz CL6 i tyle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.