x-kom hosting

Problem z nowymi kościami DDR3

RAV33
utworzono
utworzono

Bardzo proszę o pomoc. Mój problem wygląda następująco.
 
Na początek mój zestaw: i5 4690K, płyta główna: MSI z97 GAMING 7, GF 660GTX 2GB, zasilacz Chieftec 650W.

Obecnie używam 8GB Ram-u G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2400MHz CL11 XMP F3-2400C11D-8GXM (2x4GB)
Dokupiłem identyczne kolejne 2 kości (2x4GB) G.Skill RipjawsX DDR3.
Po zainstalowaniu ich w gniazdach komputer wykrywa nowe kości wchodzę do biosu wszystko jest ok. Windows się włącza, CPU-Z pokazuje 16 GB Ramu, włączam gre żadnych błędów nie ma.
I teraz wyłączam zwyczajnie kompa. Po paru chwilach uruchamiam go ponownie no i "ZONK" Komp próbuje się włączyć i po 2 sekundach się wyłącza sam. Parę sekund i ponownie próbuje się sam włączyć, 2 sek i się wyłącza. I tak w kółko, muszę wyciągnąć wtyczkę z kontaktu. Gdzieś na forum wyczytałem, że nieraz przy instalowaniu nowych kości należy przeinstalować system, nowe stery do płyty głównej. Tak też zrobiłem.
Wszystko ładnie się zainstalowało. System, sterowniki, a przy tym reebot systemu , komputer się włącza normalnie, żadnych błędów (wyłączanie kompa tylko uruchom ponownie).
I teraz wyłączam komputer całkiem, po paru chwilach włączam go i dalej to samo. Włączanie i wyłączanie. Dodam że kości są sprawne, gdy wyjme stare i włoże nowe w te same sloty wszystko normalnie działa.
Problem jest gdy są zainstalowane wszystkie.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Youki
komentarz
komentarz

Profil XMP włączony, BIOS aktualny?

RAV33
komentarz
komentarz

Tak biosa aktualizowałem na poczatku. Włączony XMP też nie bardzo pomaga

Youki
komentarz
komentarz

Wyłącz XMP , wyciągnij nowe kostki, zostaw starę, ale włóż je w miejsce nowych i sprawdź czy normalnie działa.

RAV33
komentarz
komentarz

Chyba znalazłem przyczynę. Otóż 2 stare kości współpracują z jedną nową bez problemu. Natomiast kiedy podmienię nową kość na drugą to wtedy komp nie może się włączyć. Również gdy wkładam tylko nowe pamięci też jest problem. Jedna z nich musi być wadliwa. Gdy wkładam jedna nową sprawną komputer chodzi ok. Pamięć poszła już do reklamacji, zobaczymy co na to serwis.

  • 3 tygodnie później...
RAV33
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Pamięci zostały wymienione na nowe. Działają bez problemu. Dzięki za porady i wskazówki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.