x-kom hosting

Dobór pamięci RAM

mordor96
utworzono
utworzono

Witam.

Przeczytałem że mój sprzęt może pracować  jedynie z pamięcią RAM DDR3 lub DDR3L. Bardziej opłaca mi się wymienić na DDR3L bo niedawno wymieniałem większość sprzętu.

Czy moglibyście doradzić mi którą pamięć wybrać?

Zastanawiam się nad tą:

Pamięć HyperX FURY DDR3L, 8GB(2x4GB), 1866MHz, CL11, 1.35V,

oraz tą:

Pamięć Crucial DDR3 8GB/1866 CL13 Low Voltage

Czy lepiej kupić 2 kości po 4GB czy jedną po 8GB ?

 

Obecny stan mojego sprzętu:

karta graficzna : Radeon R9 270 2GB GDDR5 256 Bit HDMI
procesor : intel core i5-6500, 3.2GHz, 6MB
plyta glowna: Gigabyte H110M-HD3 DDR3-CF
pamiec:  4GB DDR3 (1300 MHz) + 4 GB DDR3 (1600 MHz)
dyski:
-  (SSD) ADATA SP550 (223GB)
- ST500DM002-1BD142(465GB)
zasilacz : Power 500 W

Pozdrawiam.

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Jezeli masz obsugę dual chanel na płycie gównej zawsze wybieraj opcje 2x pamieć Ram, w tym trybie pamięc jest dwokrotnie szybsza niz jakby była zamontowana tylko jedna kosc pamięci. 

bemol911
komentarz
komentarz
3 minuty temu, lukasz298punto napisał:

Jezeli masz obsugę dual chanel na płycie gównej zawsze wybieraj opcje 2x pamieć Ram, w tym trybie pamięc jest dwokrotnie szybsza niz jakby była zamontowana tylko jedna kosc pamięci. 

 

Bzdura, podwaja się przepustowość a nie szybkość pamięci. Dodatkowo w przypadku płyty takiej jak ma autor czyli z dwoma slotami, montaż dwóch kości zablokuje łatwą rozbudowę pamięci w przyszłości. 

lukasz298punto
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bemol911 napisał:

 

Bzdura, podwaja się przepustowość a nie szybkość pamięci. Dodatkowo w przypadku płyty takiej jak ma autor czyli z dwoma slotami montaż dwóch kości zablokuje łatwą rozbudowę pamięci w przyszłości. 

Masz racje podwaja się przepustowość a nie szybkość. Ale i tak uważam ze bardziej opłaca sie kupować 2x kosci, a 8gb dla zywkłego użytkownika wystarczy jeszcze spokojnie przez 3 lata, i nie wiadomo czy za te kilka lat nie bedzie sie juz opłącało modernizować komputera o dodatkowe ramy.   

mordor96
komentarz
komentarz (edytowane)

rozumiem,  polecacie jakies konkretne modele?

może ten?

Pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP White

Edytowane przez mordor96
bemol911
komentarz
komentarz
18 minut temu, lukasz298punto napisał:

8gb dla zywkłego użytkownika wystarczy jeszcze spokojnie przez 3 lata

 

Przy niektórych nowych grach zużycie RAMu dobija do 8GB więc wątpię żeby taka ilość starczyła na 3 lata. 

lukasz298punto
komentarz
komentarz
44 minuty temu, mordor96 napisał:

rozumiem,  polecacie jakies konkretne modele?

może ten?

Pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP White

Jaki masz budzet przeznaczony na pamieci?

 

40 minut temu, bemol911 napisał:

 

Przy niektórych nowych grach zużycie RAMu dobija do 8GB więc wątpię żeby taka ilość starczyła na 3 lata. 

 

Zyciecie pamięci ram nie zwiększa się tak gwałtownie jak kilka lat temu, a co do gier to nie kazdy gra w wymagające gry ktore zzeraja kilka gb ramu, zwyklemu uzytkownikowi wystarczy 8gb napewno przez wiele ładnych lat, mogę się założyć. 

mordor96
komentarz
komentarz

200-300 zl

lukasz298punto
komentarz
komentarz

Te pamięci co wyżej podałeś mogą być, twoja płyta obsuguje taktowanie pamieci tylko do  1600mhz wiec nie poszalejesz za bardzo. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.