x-kom hosting

Problemy z Ssd

montreal83
utworzono
utworzono

Zakupiłem Ssd(hyperx fury 120gb) do laptopa (asus k50id). Problemów było (i jest) mnóstwo, więc po koleji.

Pierwszy problem był z uruchomieniem systemów(próbowałem klon windowsa7, czystego windowsa10 i czystego debiana) na trybie ahci, wszystkie 3 systemy zacinały się na ekranie ładowania.

Po przestawieniu na tryb ide system windows7 dałem naprawienie przy starcie i 2 razy system uruchomił się prawidłowo ( ok 20 sekund), potem znów wystąpiły problemy. Komputer uruchamiał się powyżej 5 minut i po chwili korzystania wywalał blue screena.

Wtedy postanowiłem zainstalować windowsa 10. Przeprowadziłem czystą instalacje. Windows 10 działa lecz nie tak jak powinien. Z żadka wyrzuci bsod, uruchamia się ok 1 minuty ( a chyba niepowinien ?) wczytywanie jakiego kolwiek programu trwa dłużej niż na starym hdd. Przeprowadziłem 2 testy wydajności ( hd tune2.55 i as ssd benhmark) wyniki były bardzo różne na hd tune transfer rate= 182MB/s natomiast wyniki as ssd podam w załączniku. Nieznam sie na odczytywaniu S.M.A.R.T. więc screeny z hd tune dodam za 5 minut. Poradźcie co mam z tym zrobić żeby dało się korzystać z tego laptopa. Jeśli popełniłem jakieś błędy ( ortograficzne lub merytoryczne ) to przepraszam. Zadawajcie pytania, proponujcie jakieś rozwiązania bo ja już niemam pomysłów. 

1478957842733-164854566.jpg

HDTune_Benchmark_KINGSTON_SHFS37A120Gb.png

HDTune_Health_KINGSTON_SHFS37A120G.png

HDTune_Health_KINGSTON_SHFS37A120G2.png

Jaro070
komentarz
komentarz

AHCI włącz w BIOS-ie.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dokładnie, poza tym ten Kingston nie jest demonem szybkości, (kontroler Sandforce LSI-2281).i przy znacznym zapełnieniu będzie po prostu zwalniał.

bolek1960
komentarz
komentarz

Do tego stary laptop ze słabym procesorem.

Masz źle wyrównane partycje

1.zainstaluj od nowa Windows 7 w trybie AHCI a nie zadne IDE.

Do tego wszystkie konieczne sterowniki a jest ich tam troche do zainstalowania.

Na Windows 10 nie ma sterów pod ten laptop i pewnie działa na ułomnych windowsowych.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.