x-kom hosting

Pytanie

Isomane
utworzono
utworzono

Jestem ciekaw czy stopień zapełnienia dysku SSD wpływa jakkolwiek na jego prędkość, np. czy dla dysku 240 gb prędkości zapisu i odczytu będą takie same niezależnie od tego czy będzie na nim zapisanych 230 gb danych czy 50 gb ?

Youki
komentarz
komentarz

Zależ jaki to konkretnie dysk, w przypadku większości starszych dysków SSD występował problem spadku wydajności po zapełnieniu.

  • Dobra wypowiedź 1
Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)
11 godzin temu, Isomane napisał:

czy dla dysku 240 gb prędkości zapisu i odczytu będą takie same

 

O ile nie kupisz czegoś z TLC albo starocia, to różnica nie będzie duża.

Edytowane przez Jaro070
  • Dobra wypowiedź 1
Isomane
komentarz
komentarz (edytowane)

Za jakiś czas mam zamiar złożyć nowego kompa, także myślę że najprawdopodobniej będzie to Goodram Iridium Pro i chcę się tylko upewnić jak to wygląda bo nie mogłem znaleźć nigdzie wystarczających informacji. Myślałem o tym żeby zrezygnować z HDD i zaoszczędzić trochę pieniędzy, które przeznaczę na inne komponenty. Na wszystko będę potrzebował pewnie ze 200 gb miejsca, ale chciałbym mieć przekonanie że nie stracę za wiele w razie jakbym go zapełnił. Nie wydaje mi się że na 200 gb potrzebne mi są 2 dyski, co sądzicie ?

Edytowane przez Isomane
Youki
komentarz
komentarz

To przyzwoity dysk, nie powinno być problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
Isomane
komentarz
komentarz

Ok, dzięki wielkie :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.