x-kom hosting

jak się nauczyc HTML-a?

slawtgl2
utworzono
utworzono

cześć

1. Jak się nauczyc HTML-a?

2. Chciałbym zrobić stronę o rybkach akwariowych skąd wziąść info onich i grafikę na stronę?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, chyba jeszcze nie robiłeś żadnego rozeznania w temacie, co? ;)

 

Jak się nauczyć... w internecie jest mnóstwo poradników. Do tego mnóstwo książek znajdziesz w księgarniach. Sam kiedyś korzystałem z bardzo fajnej książki "HTML - to proste" (biało-fioletowa okładka), wszystko było tam opisane najprościej jak się da... ale trzeba mieć na uwadze, że HTML od czasu wydania tej książki dość mocno ewoluował. Kod napisany według wskazówek ze starej książki zasadniczo powinien działać, ale co do zasady, powinno się jednak uczyć już nowej wersji HTMLa.

 

Co do rybek... No tutaj to też jest zastanawiające, dlaczego chcesz akurat robić o nich stronę, ale mniejsza z tym. Tutaj też w internecie można znaleźć sporo informacji, ale polecałbym jednak opieranie się głównie na publikacjach książkowych. Grafika na stronie - zasadniczo najlepiej by było robić ją samemu, jeśli natomiast chcesz użyć jakiejś gotowej - są wyszukiwarki obrazów, które pozwalają wyszukiwać tylko grafiki i zdjęcia z licencją umożliwiającą korzystanie z tychże grafik "u siebie". Muszę tylko dopytać siostrę, żeby podała adres takiej wyszukiwarki (wiem, że korzystała z czegoś podobnego).

slawtgl2
komentarz
komentarz

Interesują mnie takie info o rybach jak: Gupiki, Molinezje, Kiryśnik czarnoplamy; skąd wziąść zdjęcia i krótkie opisy ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, slawtgl2 napisał:

wziąść

 

wziąć

 

 

1 godzinę temu, slawtgl2 napisał:

skąd wziąć zdjęcia

 

Ta strona o której wspominałem wcześniej, gdzie można wyszukiwać grafiki możliwe do umieszczenia na własnej stronie, to https://pixabay.com/

 

 

1 godzinę temu, slawtgl2 napisał:

skąd wziąć krótkie opisy

 

2 godziny temu, FrogsterPL napisał:

w internecie można znaleźć sporo informacji, ale polecałbym jednak opieranie się głównie na publikacjach książkowych

 

  • Dobra wypowiedź 1
slawtgl2
komentarz
komentarz

Czyli opisy i zdjecia rybek z książki też można wziąść z pdf dla przykładu ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wejdź na google.pl, po prawej stronie na górze naciśnij "Grafika". Teraz wpisz hasło: Głupiki. Naciśnij wybrane zdjęcie, a następnie prawy przycisk na nim i wybierz: "Zapisz obrazek jako ...". Tak zbierzesz sobie zdjęcia.

 

Zamiast uczyć się HTML, spróbuj z grubej rury używać gotowego systemu CMS. Tutaj masz filmik instruktażowy jak zacząć:

 

 

HTML poznawaj z czasem. Wpisz w youtube lub google: kurs HTML, aby znaleźć jakiś kurs.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
12 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Naciśnij wybrane zdjęcie, a następnie prawy przycisk na nim i wybierz: "Zapisz obrazek jako ...". Tak zbierzesz sobie zdjęcia.

 

...które niekoniecznie będą miały licencję do tego, żeby je wykorzystywać na swojej stronie. Jeśli odezwie się autor tych zdjęć, to w najlepszym wypadku trzeba je będzie wywalić ze swojej strony, a w gorszym np. za nie zapłacić.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli nie jest to komercyjny projekt, to myślę, że nie będzie problemów.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie powinno, ale nigdy nie wiesz. Ja bym się wnerwił, gdyby ktoś wykorzystał zdjęcia wykonane przeze mnie do własnego projektu bez pytania mnie o zgodę. ;)

slawtgl2
komentarz
komentarz

Ok to sobie stronkę odpuszcze.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nikt nie mówi, że masz sobie od razu odpuszczać. Ale niestety nie zawsze da się wszystko załatwić po linii najmniejszego oporu. Możesz spytać choćby w sklepie zoologicznym, czy mógłbyś zrobić parę zdjęć rybkom które mają na sprzedaż.

  • 1 miesiąc później...
Butipsal
komentarz
komentarz

Coś czuję, że to nie ma być profesjonalna stronka - how2html.pl, jest też Mirosław Zelent jednak chyba do takiej stronki nie musisz oglądać takich poradników. Em.. zdjęcia sobie weź z Creative Commons.

  • 2 tygodnie później...
magda_koz
komentarz
komentarz

Ja uczyłam się html z książki później kurs internetowy, ale cały czas doskonale umiejętności. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.