x-kom hosting

Słaba ostrość po wymianie karty graficznej

Simplesit
utworzono
utworzono

Witam,

Dzisiaj wymieniłem kartę z przestarzałej już GeForce GT 640 na AMD RX 470. Przed wymianą odinstalowałem wszystkie sterowniki nvidii, po czym wymieniłem kartę. Dodałem też 2gb Ramu do jednej kości 8GB i zauważyłem, że komputer zwolnił, ale głównym problemem jest grafika. Po włączeniu komputera pobrałem nowe sterowniki do AMD, restart itd. Wiele się nie zmieniło bo pulpit był wciąż ucięty po bokach, a wcześniej pojawiła się informacja, że wszystko się zainstalowało pomyślnie. Co do samej jakości obrazu to jest jakaś tragedia.. Można to porównać jakby obraz o rozdzielczości 1280/720 był rozciągnięty na 1920/1080. W ustawieniach mojego sprawiającego mi zawsze problemy Windowsa 10 była zaznaczona rozdzielczość natywna czyli fullHD, tak samo w AMD settings. Proszę o jakieś porady bo po reinstalowaniu sterowników nie wiem co mogę więcej zrobić...

Youki
komentarz
komentarz

Marka i moc zasilacza?

Model płyty głównej?

Simplesit
komentarz
komentarz

Dokupiłem do niej Chiefteca 500 W. Płyta główna to MSI B75MA-E33.

Youki
komentarz
komentarz

Jaki konkretnie ten CHieftec?

Dodatkowe zasilanie oczywiście podłączyłeś?

BIOS aktualny?

Simplesit
komentarz
komentarz (edytowane)

Chieftec GPS-500A8 

O jakie Dodatkowe zasilanie chodzi?  Jeśli o to złącze 6-pinowe to tak

Bios właśnie się aktualizuje :D

Edytowane przez Simplesit
Youki
komentarz
komentarz
18 minut temu, Simplesit napisał:

Jeśli o to złącze 6-pinowe to tak

Tak, o to.

Po aktualizacji przywróć ustawienia BIOS do domyślnych.

Simplesit
komentarz
komentarz

Już to zrobiłem. Co dalej ? 

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj na nowo, na czysto sterowniki graficzne.

Poza tym obraz wypełnia Ci z każdej strony monitora czy są gdzieś czarne paski?

Simplesit
komentarz
komentarz

Był ucięty z każdej strony ale w tym programie od AMD zmieniłem skalowanie HDMI na 4% i cały monitor jest już wypełniony jak powinien

Zrobiłem format systemu i wróciłem do win7. Cały system nie działa poprawnie, myszka nawet na pulpicie się zacina a grafika się nie poprawiła... Wszystkie sterowniki już zainstalowane 

Zauważyłem że po zmianie z 1920 na niższą np. 1680/1050 grafika jest gładka i nie tak poszarpana jak na full HD i też myszka nie zacina się tylko chodzi płynnie 

Simplesit
komentarz
komentarz

Udało się. Po zresetowaniu monitora do ustawień fabrycznych wszystko wróciło do normy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.