x-kom hosting

RX 470 vs RX 480 – czy backplate ma znaczenie

chopin3
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wszystkim,

 

chętnie poznam Wasze opinie nt. kart graficznych MSI Radeon RX 470 oraz MSI Radeon RX 480 – wersje Gaming X 4 GB. W szczególności zastanawia mnie brak backplate'u w RX 470. Czy warto dopłacać 100 zł do RX 480, który backplate ma? Dodam, że różnica w wydajności pomiędzy tymi dwoma modelami nie ma dla mnie większego znaczenia.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez chopin3

r3jn
komentarz
komentarz

Jak masz słaby port PCI Express to warto bo karta bd sztywna

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

chopin3
komentarz
komentarz

Dzięki za odzew, myślę o podstawowej płycie MSI H110M Pro-D, tam są dwa porty PCIe 2.0. x1 oraz jeden PCIe 3.0. x16 . Jak to widzisz?

Mogeto
komentarz
komentarz

głównie dopłaca się właśnie dla różnicy wydajności

a jeśli tutaj nie ma to znaczenia, dopłata dla backplate moim zdaniem nie warta

backplate tylko lekko chłodzi i usztywnia, nie jest to konieczne

jeśli tego nie ma, to karta delikatnie odchodzi w dół przy końcu i to wszystko, w niczym nie przeszkadza

i to tylko w takich modelach, w których chłodzenie jest ciężkie

a czemu akurat RX470/480 ?

 

chopin3
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Mogeto napisał:

tylko w takich modelach, w których chłodzenie jest ciężkie

a czemu akurat RX470/480 ?

 

 

Dokładnie o takie spojrzenie na sprawę mi chodziło, dziękuję Ci. Dlaczego RX470? Chciałem coś trochę lepszego od GTX 960, żeby Wiedźmin 3 szedł w 50 klatkach na wysokich ustawieniach, a jakoś nie podoba mi się GTX 1060 3 GB, ponadto jest 100 zł droższy od RX 470 (mówię o wersjach MSI Gaming X).

 

Z drugiej strony czasem myślę, że 30 klatek na wysokich by mi wystarczyło. Podobno Gigabyte GTX 960 Windforce OC 4 GB to zapewnia. Tylko pytanie o kulturę pracy, czy nie lepiej kupić RX 470 z nowszą technologią. Ten Gigabyte kusi ceną, 900 zł, no i tym, że w wydajnościowo by mi wystarczył.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.