x-kom hosting

Zmiana karty graficznej

iErdo
utworzono
utworzono

Witam moi mili :)

 

Mam sprawę. Mianowicie mój stary blaszak zaczyna świrować, nie chcę jednak go wyrzucać, a kupować nowego komputera też nie bardzo mi się opłaca kupować, ale kartę z chęcią bym wymienił (bo tylko ona jest wadliwa). W chwili obecnej ten zestaw wygląda tak:

 

Zasilacz: Chieftec GPA-500S8

Płyta: Gigabyte P35-S3G (Socket 775)

Procek: Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz

Grafika: ATI Radeon HD 3800 Series (512MB)

RAM: 4x1GB 400.0 MHz

 

 

Co najważniejsze zmiany chciałbym dokonać tak, abym nie musiał zmieniać zasilacza, bo odpowiada mi on bardzo. Do czego używam tego sprzętu? Na tym sprzęcie jedynie sporadycznie do grafiki (Blender, Ps, Lightroom) i przede wszystkim do gier, ale maniakiem wielkim nie jestem, kręcę się jedynie wokół LoL'a, Skyrima i serii Farming Simulator (15 i ewentualnie 17), fajnie więc, jak by udźwignął nieco lepiej te gierki, niż obecna karta. Jak by The Crew poszło, to już w ogóle cud, ale od tego procka wiele nie wymagam. Więc jak, dało by radę go jeszcze jakoś wskrzesić? :)

 

Fajnie, jak by dało radę dobrać coś z Nvidii, bo AMD mam już serdecznie dość. No. Chyba, że jest jednak coś dobrego w tej marce, to może się nawrócę :)

Youki
komentarz
komentarz

Aktualizacja BIOS i za te 150-200 zł kupisz Quada Q9450 pod tą płytę główną.

Na GPU jaki masz budżet?

iErdo
komentarz
komentarz

Tak wiem o tym, jednak wolałbym póki co skupić się na karcie. Tak w granicach 250-300 złotych.

Youki
komentarz
komentarz

Szukaj HD 7770 za te 200 zł i od razu CPU wymień.

iErdo
komentarz
komentarz

7770 to chyba dosyć mocna karta, procek da radę (ten obecny)? Oczywiście pewnie przyjmujesz, że zakupię razem Quada z kartą, a właśnie nie bardzo chcę. Jak już mówię chcę go wskrzesić, a nie dać mu drugie życie :) Wiec szukam raczej jakiejś karty pod obecny procesor.  6770 była by dobra? A coś z Nvidii?

Youki
komentarz
komentarz

Pod ten CPU to tak średnio się opłaca wymieniać w ogóle kartę graficzną.

 

 

iErdo
komentarz
komentarz

Nie wymieniać, tylko kupić "nową", bo obecna nie działa. Dlatego zależy mi na czymś rozsądnym do tego kompletu, oby działał, i oby była trochę lepsza od obecnej ;) No musi być coś pasującego do tego zestawu, pomińmy kwestie warto czy nie warto, moja sprawa ;)

Youki
komentarz
komentarz

To szukaj HD 7770 i wymień CPU optymalnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.