x-kom hosting

Explorator Windows nie otwiera dysków domyślnie.

gregoryedwin
utworzono
utworzono

Witam,

Problem jest taki jak w temacie. Po kliknięciu dwukrotnym na "dysk C:" wyskakuje okno "Otwieranie za pomocą: Wybierz program, którego chcesz użyć do otwarcia tego pliku: -lista programów". Dodam że na tej liście nie ma Exploratora Windows. Dlatego, odnajduję go ręcznie z katalogu Windows i tu jst problem, gdyż nie mam możliwości zaznaczenia opcji "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania wybranego typu plików", bo te pole jest szare. Załączam zdjęcie problemu.

Dziękuję z góry i pozdrawiam

gregoryedwin@wp.pl

otworz.JPG

post-17496-1204987343_thumb.jpg

Tomek
komentarz
komentarz

zobacz ctrl+alt+del plik nowe zadanie explorer.exe

jeżeli nie ma skopiuj z płyty instalacyjnej w konsoli odzyskiwania.

piszesz expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows

x litera twojego napędu cd

Lucider
komentarz
komentarz

W pasku menu u góry każdego folderu > narzędzia > opcje folderów > typy plików > znajdź tam dysk wybierz właściwości i tam ustaw akcję "otwórz" i wybierz żeby otwierało za pomocą exploratora plików (program znajduje się w katalogu głównym Windows)

gregoryedwin
komentarz
komentarz
zobacz ctrl+alt+del plik nowe zadanie explorer.exejeżeli nie ma skopiuj z płyty instalacyjnej w konsoli odzyskiwania.piszesz expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windowsx litera twojego napędu cd
Zrobiłem tak jak mówiłeś, zaowocowało to pojawieniem się okna takiego jak w załączniku, możliwe jest przeglądanie zawartości dysków po kliknięciu na niego, natomiast chciałbym otwierać dyski przez "dwuklik" jako że użytkownik komputera na którym ten problem występuje, mówi że "komputer jest zepsuty". Nadal "dwuklik" nie otwiera dysków i tylko dysków, bo foldery znajdujące się na pulpicie są otwierane "dwuklikiem".P.S. Plik explorer.exe znajduje się w katalogu C:\Windows dlatego nie kopiowałem go z płyty instalacyjnej tak jak radziłeś.
W pasku menu u góry każdego folderu > narzędzia > opcje folderów > typy plików > znajdź tam dysk wybierz właściwości i tam ustaw akcję "otwórz" i wybierz żeby otwierało za pomocą exploratora plików (program znajduje się w katalogu głównym Windows)
Zrobiłem jak radziłeś. Problem jest 'w połowie' rozwiązany. Aby otworzyć dysk muszę kliknąć na niego prawym przyciskiem i wybrać polecenie "Otwórz" (Nie te które jest na samej górze menu podręcznego, tylko te które jest trzecie w kolejności). Jest to o tyle dziwne, bo robiąc wg Twoich wskazówek stworzyłem nową akcję "Otwórz", którą skojarzyłem z explorer.exe jako "polecenie domyślne". Załączam screenshoty, powinny wyjaśnić wszystko, jeśli coś jest nie jasne, mogę opisać dokładniej.

problem2.JPG

problem3.JPG

problem4.JPG

post-17496-1205058825_thumb.jpg

post-17496-1205059549_thumb.jpg

post-17496-1205059557_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.