x-kom hosting

Laptop nie odczytuje płyt

Vozer
utworzono
utworzono

Witam, mam od tygodnia problem z wczytaniem płyty DVD. Z CD idzie normalnie, ale do rzeczy. Otóż napędu używam raz, może dwa razy w miesiącu. A tydzień temu chciałem zainstalować Colina McRae 4, po włożeniu komputer buczał (wczytywał płyte) i przestawał, potem znowu buczał i znowu przestawał, a pomiędzy tymi zjawiskami zdarzały się jeszcze dziwne stuki. Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to może być.

Dodam, że to nie płyta, bo próbowałem z 14 innymi i nic :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Możliwe, że napęd się po prostu uszkodził - to nie są niestety urządzenia "na wieki wieków" :) W jakim wieku jest ten komputer/ten napęd?

Vozer
komentarz
komentarz

Laptop ma już 2 lata :D Przepraszam tylko że tak późno napisałem ale nie miałem zbytnio czasu

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W porządku. Cóż, 2 lata to akurat nie tak wiele, no ale skoro już napęd padł to cóż robić...

 

Są dwie opcje: albo poszukasz używanego, sprawnego napędu pasującego do Twojego laptopa i go wymienisz - co bywa problematyczne - albo po prostu kupisz zewnętrzny napęd na USB. Ja skorzystałem z tej drugiej opcji i nie narzekam zanadto, choć oczywiście jest to mniej praktyczne. Ale u mnie dochodziła ta zaleta, że stary laptop nie nagrywał DVD, a zewnętrzna nagrywarka to potrafi. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.