x-kom hosting

Problem z obróbką zdjęcia :(

karolcia67895
utworzono
utworzono

Hej :)

Na wstępie chciałabym powiedzieć, że nie jestem zbyt dobra w informatyce. Jednak mam problem z jednym zdjęciem. Wszystko byłoby ok gdyby nie było białej plamy na twarzy chłopaka. Chcę się tylko jej pozbyć. Pomożecie mi w pozbyciu się jej? Z góry byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ zależy mi na tym zdjęciu :)

Nie mam nawet dobrych programów do obróbki zdjęć.

FB_IMG_1471291618950.jpg

piku
komentarz
komentarz

Jeśli masz zdjęcie w formacie RAW to jeszcze można je uratować.

karolcia67895
komentarz
komentarz

Pomożesz mi w zrobieniu tego? A nie moze być np. w formacie tiff?

piku
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli jest w jpg to konwersja na RAW czy TIFF nic nie da. RAW ma to do siebie że zawiera o wiele więcej danych o obrazie niż jpg. W tym i większy zakres jasności poszczególnych pikseli. Dzięki temu można wprowadzać drobne korekcje w np. Lightroomie, przez co można wyciągnąć szczegóły w tak krytycznych miejscach jak ta plama na zdjęciu. Format jpg ma pod tym względem ograniczoną "pojemność", że tak napiszę i tak prześwietlone obszary zamienia w białe plamy. 

 

Obróbka prześwietlonego zdjęcia w zasadzie mija się z celem, tutaj można tylko zminimalizować tą plamę. 

FB_IMG_1471291618950.jpg

Edytowane przez pikusław

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.