x-kom hosting

Teclast x98 pro- czy warto kupić?

Handwriting
utworzono
utworzono

Witam! Czy warto kupić tablet Teclast x98 pro za 700 zł?Jak nie to ile warto za niego dać?Za dużo opinii o nim nie ma ale ogólnie wygląda w miarę fajnie. Ma Windows i Android, 4GB ram co na pewno jest plusem w działaniu Windowsa. Niby są jakieś problemy z przegrzewaniem, ale gdy się zacznie przegrzewać to jest tylko problem ,że będzie parzył czy lepiej nie używać przez chwile bo coś może ulec uszkodzeniu? Raczej do gier nie będę używał, bo tam głównie się nagrzewa. Ewentualnie myślę nad używanym nexusem 7 2016 16 GB, ile warto za niego dać?

Youki
komentarz
komentarz
13 godzin temu, Handwriting napisał:

e będzie parzył czy lepiej nie używać przez chwile bo coś może ulec uszkodzeniu?

CPU obniża taktowanie by zmnejszyć temperatury.

 

Handwriting
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy warto go kupić za 700zł? Ile wart jest mniej więcej nexus 7 2013 16gb?Bo zastanawiam się czy warto płacić tyle pieniędzy, czy może nexus 7 wystarczy do podstawowych zadań YT, przeglądarka :) Na tym Teclast może bym więcej rzeczy robił ale czy jest on wgl warty zakupu?

Edytowane przez Handwriting
Youki
komentarz
komentarz
19 minut temu, Handwriting napisał:

Ile wart jest mniej więcej nexus 7 2013 16gb?

Więcej niż 350-370 złbym nie dał.

 

19 minut temu, Handwriting napisał:

nexus 7 wystarczy do podstawowych zadań YT, przeglądarka

Jakiś ogarnięty CustomROM i wystarczy.


CIężko coś realnie o tym Teclast powiedzieć.

 

Handwriting
komentarz
komentarz

No chińska marka nie wiadomo ile to podziała, to może jednak spróbuję licytować nexusa. Myślisz ,że YT w fullHD na tym nexusie dalej będzie dawał rady? No i słyszałem ,że były jakieś problemy z ekranem, to jak najlepiej sprawdzić ekran podczas zakupu?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, oglądniesz spokojnie.

O ile pamiętam to problemy chyba z zażółconą bielą były.

 

Handwriting
komentarz
komentarz

Kupiłem używanego nexusa 7 i mam problem. Gdy wyłączę i włączę tableta o autoobracanie działa ale tylko przez jakiś czas, później trzeba zrobić kolejny reset aby działało. Teraz coś poczytałem ,żeby przycisnąć literki "n" i "s" z tyłu loga nexus i wydaje mi się ,że to pomogło. W takim razie co może być przyczyną? Jakie mogą być koszty naprawy tego? Wątpię ,że uda mi się zwrócić tableta teraz.

Youki
komentarz
komentarz

A w grach wykorzystujących żyroskop jest problem?

Handwriting
komentarz
komentarz

Pobrałem jakiś program do testowania sensorów i albo działają wszystkie albo jak się nie da obracać ekranu to nie działa żyroskop,akcelerometr , jakiś czujnik magnetyczny i jakieś inne. W grach wykorzystujący ch żyroskop jest okej jak czujniki działają jak nie to nic się nie dzieje. Zazwyczaj wyłączenie i włączenie pomogło ale za jednym razem nie przyniosło to skutku. Później zrobiłem to jeszcze raz i wszystko działa. Teraz próbowałem przycisnąć te litery ale czujniki się nie wyłączają. Gdy zostawiłem tablet na noc to przy pierwszm uruchomieniu ekranu rano wszystko działało a minutę później już nie.

Youki
komentarz
komentarz

A system jaki tam jest wgrany?

Handwriting
komentarz
komentarz

6.0.1 z wszystkimi aktualizacjami chyba bo wczoraj pobierałem cos jeszcze

Youki
komentarz
komentarz

Ale oryginalny czy jakiś CustomROM?

Po aktualizacji przywracałeś do ustawień fabrycznych?

Handwriting
komentarz
komentarz

Oryginalny raczej ,po aktualizacji nie przywracałem.A może wgrać jakiś Android 4.4 i zobaczyć czy będzie problem dalej ? Chociaż na początek może spróbować przywrócić?

Youki
komentarz
komentarz

Po aktualizacji trzeba przywrócić ustawienia fabryczne. Od tego zacznij.

Handwriting
komentarz
komentarz

Przywróciłem w sobotę i do dziś rano było wszystko okej aż nagle znów ekran przestał się obracać.Zacząłem przyciskać z tyłu litery "N" i "S" z loga nexus i nagle w aplikacji pokazało ,że akcelerometr zaczął działać, ale inne czujniki takie jak magnetyczny,żyroskop i z ang gravity,orientation,rotation vector,linear acceleration nadal nie działały. Zanim zacząłem przyciskać to żaden nie działał ale akcelerometr zaczął.Może to przyciskanie to przypadek ale dlaczego wszystkie się wyłączają?Po wyłączeniu i włączeniu wszystkie zaczynają działać. Dodam ,że zacząłem specjalnie przyciskać te literki z tyłu jak wszystko działało aby sprawdzić czy się włączą to nadal działają :) Może to przyciskanie to przypadek ale dlaczego wszystko się wyłącza?

Youki
komentarz
komentarz

Raczej bym powiedział, że brakuje styku i nie ma połączenia.

Handwriting
komentarz
komentarz

A jakby tak było to ile może kosztować naprawa tak mniej więcej? 

Youki
komentarz
komentarz

To by raczej całą płytę główną trzeba było wymienić, ale pewności nie dam.

Handwriting
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzedawca powiedział ,że oddawał go do serwisu około 4 miesiące temu i ,że wymienili płytę główną,baterię i coś tam jeszcze. To będzie ponad 200 zł na pewno raczej i nie opłacalne :(

Tu znalazłam coś takiego 

Czy może to pomóc? Mój angielski słaby ale jakoś sobie to przetłumacze może.Z tego co zrozumiałem to trzeba przykleić kawałek papieru lub czegoś innego do obudowy bo jakiś przewód w czymś tam przeszkadza  :))

Edytowane przez Handwriting
Youki
komentarz
komentarz

Tylko musi być na tyle gruby, co by go obudowa dociskała. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.